Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2020, 12:24

autor: Adrian Werner

Premiera Dota Underlords, gra opuściła wczesny dostęp

Na rynku zadebiutowała pełna wersja auto battlera Dota Underlords studia Valve. Wprowadza ona nowości w multiplayerze oraz kampanię fabularną dla pojedynczego gracza.

Premiera Dota Underlords, gra opuściła wczesny dostęp - ilustracja #1
Opuszczenie wczesnego dostępu zaowocowało m.in. dodaniem kampanii fabularnej.
Opuszczenie wczesnego dostępu to m.in:
  1. zmiany w multiplayerze,
  2. dodanie kampanii dla pojedynczego gracza,
  3. start Pierwszego Sezonu aktualizacji,
  4. premiera płatnej Przepustki Bitewnej.

Po siedmiu miesiącach testów we wczesnym dostępie zadebiutowała pełna wersja Dota Underlords, czyli taktycznej gry typu auto battler studia Valve Software, która bazuje na rozwiązaniach z popularnego moda Dota Auto Chess do Dota 2.

Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i dostępna jest na PC oraz systemach mobilnych iOS i Android. Gra oferuje cross-play, dzięki czemu użytkownicy różnych platform sprzętowych mogą bawić się ze sobą. Również postępy dokonane na jednym urządzeniu są przenoszone na inne.

Wraz z opuszczeniem wczesnego dostępu ruszył Pierwszy Sezon. Wprowadza on sporo zmian w multiplayerze, modyfikując listę bohaterów oraz ich zbalansowanie. Dodano również kampanię fabularną City Crawl dla pojedynczego gracza. W niej śmierć rządzącej miastem Mamy Eeb doprowadza do chaosu. Musimy odzyskać kontrolę nad metropolią, odbijając ją dzielnica po dzielnicy.

Kampania obejmuje zarówno typowe starcia przeciwko sztucznej inteligencji, jak i zagadki logiczne. Na razie nie wiemy, czy tryb fabularny będzie dalej rozwijany w kolejnych sezonach.

Udostępniono również pierwszą płatną Przepustkę Bitewną, zapewniającą dostęp do nagród takich jak nowe plansze, efekty pogodowe, opcje dostosowania profilu, skórki i inne elementy ozdobne rozgrywki. Wśród tych atrakcji nie ma jednak niczego, co zapewniałoby przewagę w trakcie potyczek.

Zeszłoroczny debiut Dota Underlords był udany, ale w ciągu pół roku gra straciła 90% graczy, a liderem kategorii auto battler jest obecnie bezdyskusyjnie Teamfight Tactics. Ciekawi nas więc, czy wyjście z wczesnego dostępu pomoże odzyskać popularność grze studia Valve.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Dota Underlords w Steam
  3. Dota Underlords w Google Play
  4. Dota Underlords w App Store