Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 stycznia 2020, 19:20

autor: AlexB

Drugi sezon Altered Carbon z datą premiery; Anthony Mackie przejmuje powłokę Kovacsa

27 lutego zadebiutuje drugi sezon Altered Carbon, czyli serialu science fiction od platformy Netflix opartego na prozie Richarda Morgana. Tym razem w głównej roli ujrzymy znanego między innymi z roli Falcona z uniwersum MCU Anthony'ego Mackiego.

Choć serial Altered Carbon na podstawie powieści science fiction pióra Richarda Morgana wzbudził dość mieszane uczucia wśród krytyków, zainteresowanie nim było na tyle duże, że Netflix postanowił zrealizować drugi sezon. Dziś dowiedzieliśmy się, że zadebiutuje on 27 lutego bieżącego roku. To już niedługo, lecz twórcy jak na razie nie zdecydowali się na wypuszczenie pełnoprawnego trailera. Zamiast tego otrzymaliśmy krótką zajawkę. Można ją obejrzeć poniżej.

Drugi sezon Altered Carbon ponownie skupi się na postaci Takeshi'ego Kovacsa, byłego żołnierza elitarnej międzygwiezdnej jednostki. Po rozwiązaniu sprawy Laurensa Bancrofta porzuca on powłokę, do której przeszczepiona została jego świadomość po wybudzeniu z kilkusetletniego snu, i przybiera nową. W niej, po wielu dekadach tułaczki po kosmosie, powraca na rodzinną planetę, Świat Harlana, gdzie podobno znajduje się jego ukochana - Quellcrist Falconer. Niestety, trudna przeszłość bohatera nie ułatwi mu zadania odnalezienia kobiety.

Wraz z nowym sezonem nastąpiła mała rewolucja w obsadzie Altered Carbon. Jako że Takeshi Kovacs zmienił cielesną powłokę, tym razem w tej roli ujrzymy Anthony'ego Mackiego, który szerszej publiczności znany jest przede wszystkim jako Sam Wilson a.k.a. Falcon z produkcji należących do filmowego uniwersum Marvela. Prócz niego na ekranie zobaczymy między innymi Simone Missick, Jamesa Saito, Lelę Loren, Dinę Shihabi, Torbena Liebrechta, Chrisa Connera oraz Renée Elise.

Czy nowa cielesna powłoka Takeshi’ego Kovacsa okaże się równie skuteczna, co poprzednia? - Drugi sezon Altered Carbon z datą premiery; Anthony Mackie przejmuje powłokę Kovacsa - wiadomość - 2020-01-21
Czy nowa cielesna powłoka Takeshi’ego Kovacsa okaże się równie skuteczna, co poprzednia?

Drugi sezon Altered Carbon składa się z ośmiu epizodów. Osobą nadzorującą prace nad nimi była Alison Schapker, która w 2018 roku zastąpiła dotychczasową showrunnerkę, Laetę Kalogridis. Schapker ma w swoim CV takie seriale, jak Zagubieni, Fringe: Na granicy światów czy Agentka o stu twarzach.

Przypominamy, że platforma Netflix ma również w planach serial animowany rozgrywający się w uniwersum Altered Carbon. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie tutaj.

  1. Altered Carbon na platformie Netflix