Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2016, 14:07

autor: Draug

Wieści ze świata (Vivendi / Gameloft, Doom, Xbox One, TRON RUN/r, Fallout 4) 9/6/2016

Dziś piszemy o całkowitym wykupieniu Gameloftu przez Vivendi, planowanych poprawkach w multiplayerze Dooma, rezygnacji Microsoftu z telewizyjnych funkcji DVR na Xboksie One, wersji demo TRON RUN/r i o limitowanym wydaniu muzyki z Fallouta 4 na płytach winylowych. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Vivendi wykupuje od Ubisoftu resztę udziałów Gameloftu

Vivendi zbliża się do całkowitego przejęcia Gameloftu. Jak donosi The Wall Street Journal, w rękach nowego właściciela jest już prawie 80% akcji, ale w najbliższym czasie zamierza on pozbawić resztki udziałów rodzinę Guillemot, która jeszcze do niedawna miała pakiet większościowy. Dotychczasowy prezes studia, Michel Guillemot (brat Yvesa, który rządzi Ubisoftem), złożył rezygnację w minionym tygodniu, ale pozostanie na stanowisku do 29 czerwca – potem firma przejdzie w ręce nowego kierownictwa, wyznaczonego przez Vivendi, i zacznie realizować nową strategię rozwoju. Według wszelkiego prawdopodobieństwa gigant w następnej kolejności podejmie starania o przejęcie Ubisoftu.

id Software poprawi multiplayer w Doomie

Multiplayer w nowym Doomie sam w sobie nie jest rewelacyjny, a w ostatnim czasie cieniem na nim położyła się dodatkowo plaga oszustów na PC. Gracze narzekają też na brak funkcji takich jak prywatne lobby, własne ustawienia rozgrywek czy głosowanie na mapy. Serwis Eurogamer poprosił o komentarz w tej sprawie studio id Software i dowiedział się, że deweloper wciąż stara się poprawić tryb wieloosobowy – latem powinniśmy doczekać się aktualizacji, która wprowadzi do multiplayera opcje konfiguracji zabawy i prywatne mecze. Mniej zdecydowania twórcy wykazują względem cheaterów, ale można oczekiwać, że prędzej czy później zajmą się również tym problemem.

Microsoft rezygnuje z funkcji DVR na konsoli Xbox One

Podczas konferencji na targach gamescom 2015 firma Microsoft zapowiedziała, że Xbox One w bieżącym roku otrzyma wsparcie dla funkcji DVR, która pozwoli nagrywać przez konsolę programy telewizyjne, a następnie przesyłać je na komputery bądź urządzenia mobilne. Jednak ostatecznie gigant z Redmond nie zrealizuje tych zamiarów. Jak dowiedział się serwis The Verge od samych zainteresowanych, firma zrezygnowała z DVR, by skupić się na tym, czego naprawdę chcą gracze – czyli po prostu na grach.

TRON RUN/r z wersją demo

Firma Disney wypuściła na Steamie wersję demonstracyjną gry TRON RUN/r – wydanej w lutym zręcznościówki typu endless runner, której akcja toczy się cybernetycznym świecie z popularnej filmowej serii Tron. Demo waży 1,2 GB i oferuje szereg wyzwań w dwóch trybach: Disc (bieg z przeszkodami) i Cycle (motocyklowy wyścig z czasem). Ponadto do 13 czerwca grę można kupić na Steamie w 70-procentowej przecenie, czyli za 6 euro (ok. 26 zł).

Muzyka z Fallouta 4 na płytach winylowych

Wkrótce firma Bethesda Softworks wypuści limitowaną edycję ścieżki dźwiękowej z gry Fallout 4, nagranej na płytach winylowych. Zestaw będzie składał się z sześciu płyt, na których umieszczono 65 skomponowanych przez Inona Zura utworów o łącznej długości trzech i pół godziny. Na rynek trafią tylko trzy tysiące egzemplarzy tego wydania soundtracku, a każdy jest dostępny w pre-orderze w sugerowanej cenie 125 dolarów (ok. 480 zł). Premiera zestawu powinna nastąpić w okolicy 1 lipca bieżącego roku.

Wieści ze świata (Vivendi / Gameloft, Doom, Xbox One, TRON RUN/r, Fallout 4) 9/6/2016 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: