Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS4SwitchPCXONE
Okładka Rock of Ages II: Bigger and Boulder (PS4)
OkładkaRock of Ages II: Bigger and Boulder (PS4)

Rock of Ages II: Bigger and Boulder

Kontynuacja hybrydy gry strategicznej i zręcznościówki, stworzona, podobnie jak pierwowzór, przez zespół ACE Team.

Strategiczne | TPP | tower defense | humorystyczne | elementy zręcznościowe

Rock of Ages II: Bigger and Boulder Premiera

28sie2017

PC PS4

29sie2017

XONE

14maj2019

Switch

producent: ACE Team wydawca: Atlus Strona oficjalna

Gry podobne do Rock of Ages II: Bigger and Boulder

Anomaly 2

Toy Soldiers: War Chest

Lock's Quest

Rock of Ages II: Bigger and Boulder to zwariowana hybryda zręcznościówki i strategii. Produkcję opracowało studio ACE Team, czyli ten sam zespół, który opracował wydaną w 2011 roku pierwszą część cyklu.

Mechanika

W Rock of Ages II: Bigger and Boulder podstawowe mechanizmy rozgrywki pozostały bez większych zmian. Ponownie otrzymujemy więc zręcznościówkę wzbogaconą elementami strategii typu tower defense. Zabawa sprowadza się do rywalizacji pomiędzy zamkami połączonymi długą ścieżką. Każda strona musi naprzemiennie atakować twierdzę rywala za pomocą sterowanej ręcznie kamiennej kuli, a potem bronić się, kupując oddziały oraz budowle i ustawiając je w taki sposób, aby zatrzymać, wyrzucić z drogi albo przynajmniej spowolnić głaz rywala.

Jednocześnie Rock of Ages II: Bigger and Boulder oferuje sporo zmian i ulepszeń. Podczas zabawy gracze mogą przeturlać się przez szereg lokacji nawiązujących do różnych okresów w historii sztuki. Mowa tutaj o poziomach inspirowanych m.in. starożytnym Egiptem, gotykiem, renesansem czy okresem surrealizmu. Wszystkie one zostały zaprezentowane w sparodiowanej formie, wzorowanej na animowanych sekcjach z Latającego cyrku Monthy Pythona. Nacisk położono tym razem na rozgrywki multiplayer, zwłaszcza na tryb, w którym ścierają się dwie dwuosobowe drużyny. Gracze otrzymali także możliwość modyfikowania chorągwi i kolorystyki kostiumów swoich jednostek.

W grze pojawia się również wiele nowych typów jednostek oraz głazów, a zabawę uatrakcyjnia ulepszony silnik fizyczny, który poprawia zachowanie obiektów na mapach oraz sprawia, że ich destrukcja jest bardziej realistyczna i efektowna. Warto na koniec wspomnieć, że Rock of Ages II: Bigger and Boulder powstało w oparciu o silnik Unreal Engine 4.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rock of Ages II: Bigger and Boulder

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Rock of Ages II: Bigger and Boulder Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
  • 6 GB HDD
  • Windows 7(SP1)/8 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch