Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4XONESwitch
Okładka Rock of Ages II: Bigger and Boulder (PC)

Rock of Ages II: Bigger and Boulder

Kontynuacja hybrydy gry strategicznej i zręcznościówki, stworzona, podobnie jak pierwowzór, przez zespół ACE Team.

Strategiczne | TPP | tower defense | humorystyczne | elementy zręcznościowe | multiplayer

Okładka Rock of Ages II: Bigger and Boulder (PC)

producent: ACE Team

wydawca: Atlus

Strona oficjalna

data premiery gry:

28sie2017

PC PS4

29sie2017

XONE

14maj2019

Switch

Rock of Ages II: Bigger and Boulder to zwariowana hybryda zręcznościówki i strategii. Produkcję opracowało studio ACE Team, czyli ten sam zespół, który opracował wydaną w 2011 roku pierwszą część cyklu.

Mechanika

W Rock of Ages II: Bigger and Boulder podstawowe mechanizmy rozgrywki pozostały bez większych zmian. Ponownie otrzymujemy więc zręcznościówkę wzbogaconą elementami strategii typu tower defense. Zabawa sprowadza się do rywalizacji pomiędzy zamkami połączonymi długą ścieżką. Każda strona musi naprzemiennie atakować twierdzę rywala za pomocą sterowanej ręcznie kamiennej kuli, a potem bronić się, kupując oddziały oraz budowle i ustawiając je w taki sposób, aby zatrzymać, wyrzucić z drogi albo przynajmniej spowolnić głaz rywala.

Jednocześnie Rock of Ages II: Bigger and Boulder oferuje sporo zmian i ulepszeń. Podczas zabawy gracze mogą przeturlać się przez szereg lokacji nawiązujących do różnych okresów w historii sztuki. Mowa tutaj o poziomach inspirowanych m.in. starożytnym Egiptem, gotykiem, renesansem czy okresem surrealizmu. Wszystkie one zostały zaprezentowane w sparodiowanej formie, wzorowanej na animowanych sekcjach z Latającego cyrku Monthy Pythona. Nacisk położono tym razem na rozgrywki multiplayer, zwłaszcza na tryb, w którym ścierają się dwie dwuosobowe drużyny. Gracze otrzymali także możliwość modyfikowania chorągwi i kolorystyki kostiumów swoich jednostek.

W grze pojawia się również wiele nowych typów jednostek oraz głazów, a zabawę uatrakcyjnia ulepszony silnik fizyczny, który poprawia zachowanie obiektów na mapach oraz sprawia, że ich destrukcja jest bardziej realistyczna i efektowna. Warto na koniec wspomnieć, że Rock of Ages II: Bigger and Boulder powstało w oparciu o silnik Unreal Engine 4.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Rock of Ages II: Bigger and Boulder

Klasyfikacja PEGI Rock of Ages II: Bigger and Boulder

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Rock of Ages II: Bigger and Boulder

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
  • 6 GB HDD
  • Windows 7(SP1)/8 64-bit
Fallout 4, Rock of Ages 2 i Alphabear z darmowymi weekendami na Steam
Fallout 4, Rock of Ages 2 i Alphabear z darmowymi weekendami na Steam

wiadomość2 lutego 2018

Steam nie próżnuje. Do nieodpłatnego weekendowego ogrania udostępniono Fallouta 4, Rock of Ages 2 i logiczną grę Alphabear. Jeśli konkretny tytuł się Wam spodoba, to będziecie mogli zakupić go w promocyjnych cenach do -50%.

Wieści ze świata (Just Survive, planszówka Civilization, Rock of Ages II) 16/8/2017
Wieści ze świata (Just Survive, planszówka Civilization, Rock of Ages II) 16/8/2017

wiadomość16 sierpnia 2017

Dziś piszemy o zmianie nazwy i dużej aktualizacji gry (H1Z1:) Just Survive, planszówce Sid Meier's Civilization: A New Dawn i dacie premiery zręcznościówki Rock of Ages II: Bigger and Boulder. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Nadciąga Rock of Ages II: Bigger and Boulder
Nadciąga Rock of Ages II: Bigger and Boulder

wiadomość3 czerwca 2016

Firma Atlus i studio ACE Team zapowiedziały Rock of Ages II: Bigger and Boulder, czyli kontynuację zabawnej hybrydy zręcznościówki i gry typu tower defense z 2011 roku, w której zadaniem graczy jest atakowanie twierdz rywali za pomocą turlającej się kamiennej kuli.

PC
PS4
XONE
Switch