Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2017, 13:41

Wieści ze świata (Just Survive, planszówka Civilization, Rock of Ages II) 16/8/2017

Dziś piszemy o zmianie nazwy i dużej aktualizacji gry (H1Z1:) Just Survive, planszówce Sid Meier's Civilization: A New Dawn i dacie premiery zręcznościówki Rock of Ages II: Bigger and Boulder. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

H1Z1: Just Survive zmienia nazwę, dodaje nową mapę, balansuje bronie i więcej

Wieloosobowa gra survivalowa z zombie H1Z1: Just Survive zmienia swoją nazwę na Just Survive. W informacji prasowej (via Gamasutra) twórcy zaznaczają chęć odcięcia się od uniwersum H1Z1, argumentując, że ich gra to nie tylko prosta rzeźnia z żywymi trupami, a „opowieść o indywidualnej drodze każdego ocalałego”. Przypomnijmy: gra początkowo nazywała się po prostu H1Z1, w 2016 roku została rozbita na dwa tytuły – survivalowe H1Z1: Just Survive i tryb battle royale H1Z1: King of the Kill. Obecnie pierwszy z nich odcina przedrostek swojej nazwy, a drugi pozostaje bez zmian.

Zmiana tytułu jest częścią większej aktualizacji produkcji. W jej centrum znajduje się nowa mapa podstawowa – Kanion Badwater. Choć na razie dostępny będzie tylko jego fragment (Pinemill Reservoir), kolejne „puzzle” terenu mają być oddawane w ręce graczy wraz z postępem prac dewelopera. Nowością jest też funkcja tworzenia twierdzy. Grupka graczy może zdecydować się na stworzenie najeżonej pułapkami fortecy, by zapobiec bandyckiej kradzieży trzymanych w jej wnętrzu łupów.

Ataki na fortece mają być dużą częścią gry. Ta widoczna powyżej przypomina nieco pokraczne twory z Rust. - Wieści ze świata (Just Survive, planszówka Civilization, Rock of Ages II) 16/8/2017 - wiadomość - 2017-08-17
Ataki na fortece mają być dużą częścią gry. Ta widoczna powyżej przypomina nieco pokraczne twory z Rust.

Co więcej, deweloper zbudował podobno balans dostępnego w grze arsenału od zera, więc wymiany ognia i pojedynki bronią białą mają być znacznie odmienione. Dodano także walutę „złotych orłów”, które gracze zdobędą na zasadzie wymiany wartościowych przedmiotów ze świata gry na brzęczące monety. Za tak zdobyte pieniądze będzie można kupić nowe lokacje na twierdze, a użyteczność orłów będzie rozwijana z kolejnymi aktualizacjami.

Można sądzić, że ogromne zmiany są spowodowane równie dużym sukcesem konkurencyjnej strzelanki, Playerunknown's Battlegrounds, która podbiera niezliczonych graczy podobnym produkcjom. Cios jest tym bardziej bolesny, że odpowiedzialny za PUBG designer PlayerUnknown pomagał przecież w tworzeniu projektu H1Z1: King of the Kill.

Just Survive w dalszym ciągu dostępne jest jedynie w ramach programu Wczesnego Dostępu na platformie Steam. Biorąc pod uwagę powyższe zmiany, wydaje się, że zostanie tam jeszcze długo.

Rzut oka na planszówkę Sid Meier's Civilization: A New Dawn

Nie tak dawno firma Fantasy Flight Games zapowiedziała grę towarzyską w świecie Fallouta. Teraz prezentuje kolejną planszówkę opartą na znanym cyklu gier, która umili Wam długie zimowe wieczory ze znajomymi. Tym razem padło na serię Sid Meier's Civilization. Na oficjalnej stronie dowiedzieć się można wszystkich szczegółów o projekcie zatytułowanym Sid Meier's Civilization: A New Dawn.

Karawany kupieckie, karty technologii, zasoby naturalne na heksagonach. Wygląda skomplikowanie. - Wieści ze świata (Just Survive, planszówka Civilization, Rock of Ages II) 16/8/2017 - wiadomość - 2017-08-17
Karawany kupieckie, karty technologii, zasoby naturalne na heksagonach. Wygląda skomplikowanie.

Gra ma umożliwić jednoczesną zabawę dla 2 do 4 uczestników jednocześnie. Jak można się domyślić, na początku partii każdy gracz wybiera sobie postać lidera (m.in. Teddy Roosevelt, Kleopatra, Montezuma), a celem rozgrywki jest poprowadzenie swojego ludu do jednego z rodzajów zwycięstwa. Podczas kolejnych tur zdobędziemy nowe tereny (przez eksplorację lub podbój) i technologie, zbudujemy najbardziej znane cuda świata oraz rozwiniemy kulturę naszej cywilizacji. Wśród wydarzeń nie zabraknie też np. klasycznych najazdów barbarzyńców.

Warto wspomnieć, że Fantasy Flight Games wydało w 2010 roku grę opartą na serii Civ. Nowy produkt jest więc czymś w rodzaju „kontynuacji planszówki”, co nie zdarza się zbyt często.

Rock of Ages II: Bigger and Boulder wtoczy się do sklepów 28 sierpnia

DLC z Binding of Isaac wygląda dość groteskowo. - Wieści ze świata (Just Survive, planszówka Civilization, Rock of Ages II) 16/8/2017 - wiadomość - 2017-08-17
DLC z Binding of Isaac wygląda dość groteskowo.

Zapowiedziana jeszcze w zeszłym roku gra Rock of Ages II: Bigger and Boulder, czyli kontynuacja tytułu o „toczeniu kuli” dostała datę premiery. W zabójcze średniowieczne kręgle zagramy 28 lub 29 sierpnia 2017 roku, zależnie od platformy i regionu. Dzień dłużej będą musieli poczekać Europejczycy z PlayStation 4 i posiadacze konsoli Xbox One.

Cena to 14,99 dolarów, czyli ok. 55 zł. Dodatkowo dostępny jest zestaw za 20 dolarów (ok. 73 zł), zawierający pierwszą i drugą część serii oraz dwa pakiety DLC: darmową do 26 września paczkę Binding of Isaac Pack i warty 1,99 dolara Classic Pack, ze znanymi fanom przedmiotami kosmetycznymi. Ostatni pakiet ma być też nieodpłatny dla posiadaczy pierwszej części tytułu.

Ogłoszenie nie byłoby pełne bez nowego materiału wideo, który prezentujemy poniżej:

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: