Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2017, 13:27

autor: Movis

Wieści ze świata (Tempest 4000, Humble Bundle, Ubisoft, planszówka Fallout) 9/8/2017

Dziś piszemy o ujawnieniu nowej gry z klasycznej serii Tempest, paczce gier Humble microJUMBO Bundle, założeniu studia Ubisoft w Sztokholmie i grze planszowej w uniwersum Fallouta. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Atari zapowiedziało Tempest 4000 we współpracy z Jeffem Minterem

Pamiętacie Tempest z lat osiemdziesiątych? Tunelową strzelankę na automaty, jedną z pierwszych gier wektorowych od Atari? Była też na ZX Spectrum? Nie? To może chociaż stworzony przez Jeffa Mintera remake z 1994 roku – Tempest 2000? W wielkim skrócie – poruszamy się statkiem-pazurem, chodzącym po generowanej przed nim planszy-pajęczynie, przy okazji zbierając bonusy, eliminując przeciwników i unikając kraksy. Seria zyskała przez lata kultowy status, między innymi przez swoją psychodeliczną grafikę, energetyczną muzykę, trudną i szybką akcję zręcznościową i co tu dużo mówić – po prostu wciąga gracza bez reszty.

TxK, czyli kość niezgody Atari z Minterem. - Wieści ze świata (Tempest 4000, Humble Bundle, Ubisoft, planszówka Fallout) 9/8/2017 - wiadomość - 2017-08-11
TxK, czyli kość niezgody Atari z Minterem.

Minter swego czasu ulepszał swoją produkcję (Tempest X3, Tempest 3000), ale w 2015 roku spotkał się z prawniczymi pogróżkami od Atari, gdy wraz z zespołem Llamasoft próbował wydać grę TxK na innych platformach niż PS Vita. Wydawałoby się, że na tym zakończy się też cała saga. Do czasu.

Atari postanowiło najwyraźniej zakopać topór wojenny. Ogłosiło bowiem współpracę z legendarnym twórcą. Minter i jego zespół Llamasoft mają pracować nad projektem Tempest 4000, czyli kolejnym pełnoprawnym tytułem w głównej serii. Gra ma oferować klasyczny schemat rozgrywki z współczesnymi ulepszeniami i grafiką. Na maniaków rekordów punktowych czekać ma ok. 100 poziomów (tyle, co w TxK), tabele wyników, różnorodne tryby gry i oczywiście niezapomniana muzyka, która każdego przesunie na krawędź fotela.

Tempest 4000 ma być obecny na targach gamescom 2017, ale na razie nie zapewniono nawet pojedynczego zrzutu ekranu z gry.

Humble microJUMBO Bundle – zestaw mniejszych gierek

Wieści ze świata (Tempest 4000, Humble Bundle, Ubisoft, planszówka Fallout) 9/8/2017 - ilustracja #2

Znany z ciekawych promocji gier serwis Humble Bundle tym razem proponuje graczom parę mniejszych tytułów na PC w ramach Humble microJUMBO Bundle. Oto, co można dodać do swojej biblioteki Steam i nie nadwyrężyć zanadto portfela:

Dowolna kwota:

Średnia wpłat (3,03 dolara – ok. 11 zł):

Co ciekawe, pierwszy epizod Space Pilgrim i grę Pony Island można też uzyskać nieodpłatnie (w wersjach bez DRM), rejestrując swój adres e-mail do newslettera na dole strony.

Powstaje studio Ubisoft Sztokholm

Ubisoft podbija Skandynawię. No dobrze, może nie do końca podbija, a raczej zakłada nowe studio deweloperskie w Sztokholmie. Z oficjalnej informacji prasowej dowiedzieć się można, że na czele studia stanie Patrick Bach, czyli główny menadżer z piętnastoma latami doświadczenia w EA DICE. Ubi Sztokholm ma zawiązać ścisłą współpracę z Massive Entertainment z siedzibą w Malmö, które od 2008 roku znajduje się pod skrzydłami francuskiego giganta.

Rekrutacja już została rozpoczęta, a nowy zespół ma urosnąć do ok. 100 osób w przeciągu najbliższych 2 lat. Nie obyło się także bez starannie wyselekcjonowanych cytatów od menadżerów obydwu siedzib i głównej dyrektor koordynującej światowe studia koncernu, które można podsumować w następujący sposób: wszyscy są podekscytowani.

Rzut oka na oficjalną planszówkę w świecie Fallouta

Na koniec mamy dla Was pewną ciekawostkę. Jest to gra w świecie Fallouta, ale w pełni analogowa. Firma Fantasy Flight Games postanowiła zatroszczyć się o licencję kultowego tytułu postapokaliptycznego i zaprezentować geekom coś, co pozwoli im na wspólne zwiedzanie nuklearnych pustkowi z garstką znajomych podczas towarzyskich wieczorków.

Heksy, kości, karty, statystyki. Wszystko, co dobra planszówka mieć powinna. - Wieści ze świata (Tempest 4000, Humble Bundle, Ubisoft, planszówka Fallout) 9/8/2017 - wiadomość - 2017-08-11
Heksy, kości, karty, statystyki. Wszystko, co dobra planszówka mieć powinna.

Gra obecnie wchodzi dopiero w końcowe fazy produkcji, ale już teraz wygląda bardzo interesująco. Pozwoli ona na zabawę do czterech graczy jednocześnie, którzy przemierzając ułożone z heksagonów rozdroża, będą zmuszeni stawić czoła wielu wyzwaniom. Każdy może zwiedzać okoliczny teren samemu, choć dozwolone będzie też tworzenie większych drużyn (ale wiadomo, jak to jest z lojalnością po atomowej zagładzie).

Główne zadanie i napotkane frakcje będą zależne od jednego z wybranych na początku partii scenariuszy. Przykładowo w bazowanym na Falloucie 4 zadaniu Wspólnota gracze będą musieli rozwiązać problem Syntetyków i napotkają np. przedstawicieli Trasy. To, które stronnictwo ostatecznie wygra konflikt, zależy już tylko i wyłącznie od działań poszczególnych bohaterów.

Figurki zachwycają odwzorowaniem detali i aż proszą się o pomalowanie. - Wieści ze świata (Tempest 4000, Humble Bundle, Ubisoft, planszówka Fallout) 9/8/2017 - wiadomość - 2017-08-11
Figurki zachwycają odwzorowaniem detali i aż proszą się o pomalowanie.

Gracze będą mogli wcielić się w różne klasy, np. ghula, supermutanta, rycerza Bractwa Stali czy zwykłego mieszkańca Pustkowi. Dodatkowo obdarzeni zostaną statystykami S.P.E.C.I.A.L. i będą mogli wykonywać zadania za kapsle oraz zdobywać znane z serii uzbrojenie, przedmioty czy towarzyszy.

Eksploracja, łupy, frakcje, wbijanie noża w plecy pobratymcom. Czego można chcieć więcej od dobrej gry towarzyskiej?

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: