Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2017, 13:25

autor: Aquma

Rez Infinite pojawi się na PC?

Popularna zręcznościówka muzyczna Rez Infinite być może trafi dziś na komputery osobiste. Źródłem informacji jest przeciek na Twitterze wydawcy tytułu - Enhance Games.

Rez Infinite pojawi się na PC? - ilustracja #1

Odpowiadająca za wydanie gry na PS4 firma Enhance Games zamieściła wczoraj na swoim Twitterze tajemniczy gif, który sugeruje, że niedługo doczekamy się jakiegoś ważnego ogłoszenia. Prawdziwe zamieszanie wywołała jednak dopiero odpowiedź użytkownika Dead End Thrills na jeden z komentarzy. Odnosząc się najprawdopodobniej do jednego z twórców, napisał on: „Był niesamowicie podekscytowany tym, że w końcu przeniesie Rez/Rez Infinite na PC, ze wsparciem dla rozdzielczości 4K i teksturami o dwa razy lepszej jakości”. Niedługo potem wpis został wykasowany, a Dead End Thrills zauważył popełniony błąd i na swoim Twitterze zachęcił, by z ekscytacją poczekać do oficjalnej zapowiedzi. Mleko się jednak rozlało, a plotka poszła w świat.

Na wspomnianym wcześniej gifie Enhance Games odliczanie zatrzymuje się na liczbie 8,9, ewentualnej oficjalnej zapowiedzi należy się więc spodziewać albo jeszcze dziś (9 sierpnia), albo za niecały miesiąc - 8 września.

Oryginalny Rez pojawił się w 2002 roku na konsolach PlayStation 2 oraz Dreamcast. Wydawcą była firma Sega, zaś za stworzenie tytułu odpowiadało studio United Game Artists, któremu przewodził Tetsuya Mizoguchi (obecnie podobno współpracuje on z innymi deweloperami przy tworzeniu odświeżonych wersji – być może to właśnie on był autorem zacytowanej przez Dead End Thrills wypowiedzi). W 2008 roku na Xboksa 360 (w usłudze Xbox Live Arcade) wydano remake Rez HD, zaś w październiku zeszłego roku produkcja doczekała się kolejnego remastera w postaci Rez Infinite – tym razem wydanego na PlayStation 4, ze wsparciem PlayStation VR. Co ciekawe, zarówno Rez HD, jak i Rez Infinite zostały przez krytyków uznane za gry lepsze od oryginału. W serwisie Metacritic i jeden, i drugi remaster może się pochwalić średnią na poziomie 89%. W przypadku Rez była ona niższa (78% w wersji na PS2). Zwiastun póki co najnowszej wersji gry możecie zobaczyć na poniższym filmiku.