Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 sierpnia 2017, 12:30

autor: Adrian Werner

Darkest Dungeon trafi w tym miesiącu na iPada

Popularna gra RPG Darkest Dungeon wkrótce zadebiutuje na rynku mobilnym. Zespół Red Hook Studios ogłosił, że produkcja trafi do sprzedaży na iPada 24 sierpnia tego roku. Na dodatek The Crimson Court użytkownicy tej platformy poczekają trochę dłużej.

Wydanie na iPada zadebiutuje w tym miesiącu. - Darkest Dungeon trafi w tym miesiącu na iPada - wiadomość - 2017-08-09
Wydanie na iPada zadebiutuje w tym miesiącu.
DARKEST DUNGEON W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Red Hook Studios
  2. Wydawca: Red Hook Studios
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC, PS4, PSV, iOS
  5. Data premiery na PC: styczeń 2016 r.

Długie oczekiwanie na mobilną wersję Darkest Dungeon wreszcie dobiega końca. Studio Red Hook właśnie poinformowało, że produkcja trafi na iPada 24 sierpnia tego roku. Niestety, na razie nie wiadomo, czy twórcy mają w planach opracowanie wersji na iPhone’a oraz urządzenia z systemem Android.

Do wyprodukowania konwersji gry na iPada zaangażowano zespół Blitworks. Autorzy obiecują, że produkcja zaoferuje wszystko to, co pierwowzór na PC, a system sterowania ma doskonale sprawdzić się na ekranach dotykowych. Co ciekawe, osoby posiadające wydanie pecetowe będą mogły przenieść zapisane stany gry do edycji mobilnej za pośrednictwem usługi Dropbox.

Twórcy odnieśli się także do kwestii mobilnej edycji The Crimson Court, czyli dodatku, który zadebiutował w zeszłym miesiącu na PC. Rozszerzenie doczeka się wydania na iPada, ale ukaże się ono w późniejszym terminie. Na razie zespół koncentruje się na przeniesieniu podstawowej wersji gry.

Przypomnijmy, że Darkest Dungeon trafiło na pecety w styczniu ubiegłego roku. Siedem miesięcy później doczekaliśmy się konwersji na PlayStation 4 i PlayStation Vita. Produkcja okazała się dużym sukcesem: zdobyła wysokie oceny (nasz recenzent wystawił jej notę 8.5/10) i osiągnęła imponujące wyniki sprzedaży, tylko na PC rozchodząc się w ponad 1,4 mln egzemplarzy.

  1. Recenzja gry Darkest Dungeon – wciągającego jak diabli RPG nie dla mięczaków
  2. Oficjalna strona gry