Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Pony Island (PC)

Pony Island PC

Nietypowa gra niezależna stworzona przez Daniela Mullinsa na zawody Ludum Dare 31 w 2014 roku, a następnie wydana na platformę Steam. Gracz kieruje postacią uwięzioną w diabolicznej grze, a jego zadaniem jest wydostanie się i ocalenie swojej duszy.

Logiczne | horror | elementy zręcznościowe | indie | demony

PC Windows
Okładka Pony Island (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

4stycznia2016

4stycznia2016

Steam

Pony Island to krótka i nietypowa produkcja na platformę PC, łącząca klasyczne tytuły zręcznościowe z grą logiczną. Jest to dzieło niezależnego twórcy Daniela Mullinsa, znanego z Grav (2013) oraz edukacyjnego Agent Maxwell: Master of Math. Pony Island powstało w ramach 31. edycji zawodów Ludum Dare w 2014 roku, a dwa lata później zadebiutowało na platformie Steam.

Fabuła

Pony Island wcielamy się w gracza, który rozpoczyna przygodę z fikcyjną produkcją o tej samej nazwie. Szybko okazuje się, że program nie działa jak powinien, a wbrew niewinnej nazwie ma iście piekielne pochodzenie. Naszym celem jest przechytrzenie złowrogiej aplikacji i jej twórcy, a tym samym ocalenie nieszczęsnych dusz uwięzionych w aplikacji.

Mechanika gry

Rozgrywka w Pony Island prezentuje się bardzo nietypowo. Początkowo gra jawi się jako czysto zręcznościowy tytuł rodem z 8-bitowych komputerów, w którym kontrolujemy poruszającego się w prawo kucyka i omijamy przeszkody. Jednak po chwili przyjemna i nieskrępowana zabawa zmienia się, zmuszając nas do radzenia sobie z kolejnymi grami logicznymi nawiązującymi do hakowania i programowania. W miarę jak zaliczamy kolejne etapy, zagadki stają się coraz bardziej skomplikowane, a poziomy zręcznościowe – bardziej wymagające.

Istotną cechą Pony Island jest ustawiczne burzenie czwartej ściany. Tytuł w taki czy inny sposób znosi granicę między fikcją a rzeczywistością. Na pulpicie wirtualnego komputera znajdziemy pomniejsze gry oraz pliki tekstowe z opisami przejścia Pony Island. Natomiast rozmowy z postaciami – czy to z twórcą fikcyjnej gry, czy tajemniczym użytkownikiem „H0peles$0uL” – przeprowadzamy poprzez okna czatu.

Kwestie techniczne

Pod względem technicznym Pony Island to typowa produkcja niezależna, do tego stylizowana na klasyczne gry z automatów. W związku z tym tytuł nie oferuje wiele w kwestii oprawy audiowizualnej, z dwuwymiarową (aczkolwiek sugestywną) grafiką i prostą kolorystyką. To samo dotyczy warstwy dźwiękowej, która niewiele różni się od tego, co mogliśmy usłyszeć w 8-bitowych produkcjach. Niemniej ścieżka dźwiękowa autorstwa Jonaha Senzela dobrze podkreśla nietypową atmosferę gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 65 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 17,99 PLN

Gry podobne do Pony Island

Wymagania wiekowe Pony Island

16+

Wymagania sprzętowe Pony Island

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core 2 Duo, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 400 MB HDD, Windows Vista/7/8/10
Minimalne: Intel Pentium 4, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 400 MB HDD, Windows XP

Idralin VIP 10 lipca 2019

Gra od samego szatana, który jednak jest słabym graczem :D

9.0