Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka UFO 50 (PC)
OkładkaUFO 50 (PC)

UFO 50 PC

Składanka gier niezależnych będąca hołdem dla czasów 8-bitowych konsol. UFO 50 to pakiet pięćdziesięciu pozycji – od klasycznych platformówek, przez strzelanki typu shoot 'em up, aż po tytuły RPG.

Zręcznościowe | 2D | pakiet | na 2 osoby | indie | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

UFO 50 Premiera PC

październik2021

Steam

październik2021

producent: Mossmouth wydawca: Mossmouth Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

UFO 50 to zestaw gier niezależnych wyprodukowanych przez pięciu deweloperów: Dereka Yu znanego ze Spelunky, Eirika Suhrkena od Skorpulac, Jona Perry’ego (Time Barons), Paula Hubansa (Madhouse) i Ojiro Fumoto odpowiedzialnego za Downwell. Tytuł został wydany na platformie PC przez firmę Mossmouth, należącą do pierwszego z wymienionych twórców.

Fabuła

Choć jest to zestaw bardzo zróżnicowanych produkcji, to deweloperzy połączyli je ze sobą jedną koncepcją. Według niej w latach 80. XX wieku działała fikcyjna firma wydawnicza, która w swoim katalogu miała szereg niewypuszczonych wcześniej gier. Postanowiono je zaprezentować światu w ramach UFO 50. Co ciekawe, by nieco uwiarygodnić tę historyjkę, deweloperzy specjalnie narzucili sobie rozmaite ograniczenia i np. korzystali tylko z unikalnej palety 32 kolorów. Dzięki tego typu zabiegom udało im się uchwycić klimat tamtych czasów, choć jednocześnie starano się zachować obecne podejście do projektowania.

Mechanika

UFO 50 daje nam dostęp do pięćdziesięciu rozmaitych tytułów. Możemy wybierać pomiędzy platformówkami, strzelankami typu shoot 'em up, grami logicznymi czy tytułami RPG. Wszystkie zostały stworzone na modłę ery 8-bitowych konsol, więc oferują dość proste mechaniki rozgrywki. Każda ze stworzonych gier pozwala na zabawę w trybie single player, a aż jedna trzecia umożliwia rozgrywkę w multiplayerze (rywalizacyjnym lub kooperacyjnym). Co ważne, projekty stworzone w ramach UFO 50 nie są zwykłymi minigierkami, a pełnoprawnymi tytułami. Choć są one nieco mniejsze od komercyjnych hitów z lat 80., to przejście wszystkich zajmuje ponad sto godzin.

Kwestie techniczne

UFO 50 wydane na platformę PC to hołd dla starych gier, więc i pod względem oprawy audiowizualnej mamy do czynienia z klimatem retro.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran / wspólny ekran  

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe UFO 50: Odpowiednia dla każdego wieku.

UFO 50 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza
  • Windows 7