Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka UFO 50 (PC)

UFO 50 PC

Składanka gier niezależnych będąca hołdem dla czasów 8-bitowych konsol. UFO 50 to pakiet pięćdziesięciu pozycji – od klasycznych platformówek, przez strzelanki typu shoot 'em up, aż po tytuły RPG.

Zręcznościowe | 2D | pakiet | multiplayer | na 2 osoby | indie | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

PC Windows
Okładka UFO 50 (PC)

producent: Mossmouth

wydawca: Mossmouth

Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

2021

2021

Steam

UFO 50 to zestaw gier niezależnych wyprodukowanych przez pięciu deweloperów: Dereka Yu znanego ze Spelunky, Eirika Suhrkena od Skorpulac, Jona Perry’ego (Time Barons), Paula Hubansa (Madhouse) i Ojiro Fumoto odpowiedzialnego za Downwell. Tytuł został wydany na platformie PC przez firmę Mossmouth, należącą do pierwszego z wymienionych twórców.

Fabuła

Choć jest to zestaw bardzo zróżnicowanych produkcji, to deweloperzy połączyli je ze sobą jedną koncepcją. Według niej w latach 80. XX wieku działała fikcyjna firma wydawnicza, która w swoim katalogu miała szereg niewypuszczonych wcześniej gier. Postanowiono je zaprezentować światu w ramach UFO 50. Co ciekawe, by nieco uwiarygodnić tę historyjkę, deweloperzy specjalnie narzucili sobie rozmaite ograniczenia i np. korzystali tylko z unikalnej palety 32 kolorów. Dzięki tego typu zabiegom udało im się uchwycić klimat tamtych czasów, choć jednocześnie starano się zachować obecne podejście do projektowania.

Mechanika

UFO 50 daje nam dostęp do pięćdziesięciu rozmaitych tytułów. Możemy wybierać pomiędzy platformówkami, strzelankami typu shoot 'em up, grami logicznymi czy tytułami RPG. Wszystkie zostały stworzone na modłę ery 8-bitowych konsol, więc oferują dość proste mechaniki rozgrywki. Każda ze stworzonych gier pozwala na zabawę w trybie single player, a aż jedna trzecia umożliwia rozgrywkę w multiplayerze (rywalizacyjnym lub kooperacyjnym). Co ważne, projekty stworzone w ramach UFO 50 nie są zwykłymi minigierkami, a pełnoprawnymi tytułami. Choć są one nieco mniejsze od komercyjnych hitów z lat 80., to przejście wszystkich zajmuje ponad sto godzin.

Kwestie techniczne

UFO 50 wydane na platformę PC to hołd dla starych gier, więc i pod względem oprawy audiowizualnej mamy do czynienia z klimatem retro.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran   / wspólny ekran    

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe UFO 50

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe UFO 50

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza
  • Windows 7
UFO 50 - twórcy Spelunky i Downwell tworzą pakiet 50 gier retro
UFO 50 - twórcy Spelunky i Downwell tworzą pakiet 50 gier retro

wiadomość8 sierpnia 2017

Zapowiedziano UFO 50 - zestaw pięćdziesięciu gier niezależnych m.in. od twórców Spelunky i Downwell. Pakiet ukazać ma się w przyszłym roku najpierw na komputerach osobistych.