Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCiOSAND
Okładka Geometry Dash (PC)

Geometry Dash

Geometry Dash to połączenie platformowej gry zręcznościowej z grą rytmiczną, w której gracz kieruje kolorowym kwadratem i przemierza kolejne, coraz bardziej skomplikowane poziomy. Tytuł oferuje również możliwość budowania własnych plansz.

Zręcznościowe | platformówki | rytmiczne

Okładka Geometry Dash (PC)

producent: RobTop Games

wydawca: RobTop Games

data premiery gry:

13sie2013

AND iOS

22gru2014

PC

Geometry Dash od RobTop Games to połączenie zręcznościowej platformówki z grą rytmiczną. Przeskakując lub przelatując rakietą nad przeszkodami, „wygrywamy” pewien rytm wpasowujący się w ścieżkę dźwiękową.

Fabuła

Gracz sam tworzy swoją postać z kolorowych kwadratów. Na początku jest ona uśmiechniętą kostką, którą można następnie rozbudowywać dzięki zdobytym w grze bonusom. Zadaniem gracza na każdym poziomie jest przebyć możliwie jak najszybciej tor wypełniony przeszkodami w postaci różnych figur geometrycznych. Każdy ruch ma swój określony dźwięk, pasujący do muzyki grającej w tle (do wyboru jest siedem ścieżek dźwiękowych). Niektóre poziomy nasza postać przelatuje, mając do dyspozycji antygrawitacyjną rakietę.

Mechanika

Gracz przemierza przesuwającą się w lewo planszę i skacze do góry lub omija przeszkody. Gra jest prosta do opanowania, ale na początku można wybrać levele treningowe, żeby udoskonalić swoje umiejętności, zanim przejdzie się do normalnej rozgrywki.

Tryby gry

Gra oferuje rozrywkę przede wszystkim dla jednej osoby. Gracz może na bieżąco sprawdzać swoje osiągnięcia, a także odblokowane w trakcie rozgrywki nagrody i elementy do rozbudowy swojej postaci (nowe kolory, kształty, awatary etc.). Dzięki dostępnemu edytorowi plansz, każdy może jednak dodatkowo stworzyć własny level, a następnie udostępnić go innym graczom.

Kwestie techniczne

Geometry Dash na platformę AND, PC i iOS może się pochwalić kolorową, dwuwymiarową oprawą graficzną, której prostota doskonale się sprawdza podczas zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 74 głosów czytelników.

Gry podobne do Geometry Dash

Wymagania wiekowe Geometry Dash

odpowiednia dla każdego wieku

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Pokémon TCG Online, Badland 2 i Subway Surfers)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Pokémon TCG Online, Badland 2 i Subway Surfers)

wiadomość23 stycznia 2017

W najnowszym przeglądzie najciekawszych mobilnych aktualizacji polecamy sprawdzenie łatek do takich gier jak Badland 2, Geometry Dash, Pokémon TCG Online, Subway Surfers czy The Greedy Cave.

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Angry Birds 2, Divide by Sheep i Geometry Dash)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Angry Birds 2, Divide by Sheep i Geometry Dash)

wiadomość2 września 2015

Witajcie w następnej odsłonie serii omawiającej najciekawsze aktualizacje, jakie w minionym tygodniu otrzymały gry mobilne. Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Angry Birds 2, Angry Birds Epic, Geometry Dash, DomiNations czy Divide by Sheep.

AND
iOS
PC