Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCANDiOS
Okładka Geometry Dash (PC)
OkładkaGeometry Dash (PC)

Geometry Dash

Geometry Dash to połączenie platformowej gry zręcznościowej z grą rytmiczną, w której gracz kieruje kolorowym kwadratem i przemierza kolejne, coraz bardziej skomplikowane poziomy. Tytuł oferuje również możliwość budowania własnych plansz.

Zręcznościowe | platformówki | rytmiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Geometry Dash Premiera

13sie2013

AND iOS

22gru2014

PC

producent: RobTop Games wydawca: RobTop Games

Gry podobne do Geometry Dash

Trine

Super Meat Boy

The End is Nigh

Geometry Dash od RobTop Games to połączenie zręcznościowej platformówki z grą rytmiczną. Przeskakując lub przelatując rakietą nad przeszkodami, „wygrywamy” pewien rytm wpasowujący się w ścieżkę dźwiękową.

Fabuła

Gracz sam tworzy swoją postać z kolorowych kwadratów. Na początku jest ona uśmiechniętą kostką, którą można następnie rozbudowywać dzięki zdobytym w grze bonusom. Zadaniem gracza na każdym poziomie jest przebyć możliwie jak najszybciej tor wypełniony przeszkodami w postaci różnych figur geometrycznych. Każdy ruch ma swój określony dźwięk, pasujący do muzyki grającej w tle (do wyboru jest siedem ścieżek dźwiękowych). Niektóre poziomy nasza postać przelatuje, mając do dyspozycji antygrawitacyjną rakietę.

Mechanika

Gracz przemierza przesuwającą się w lewo planszę i skacze do góry lub omija przeszkody. Gra jest prosta do opanowania, ale na początku można wybrać levele treningowe, żeby udoskonalić swoje umiejętności, zanim przejdzie się do normalnej rozgrywki.

Tryby gry

Gra oferuje rozrywkę przede wszystkim dla jednej osoby. Gracz może na bieżąco sprawdzać swoje osiągnięcia, a także odblokowane w trakcie rozgrywki nagrody i elementy do rozbudowy swojej postaci (nowe kolory, kształty, awatary etc.). Dzięki dostępnemu edytorowi plansz, każdy może jednak dodatkowo stworzyć własny level, a następnie udostępnić go innym graczom.

Kwestie techniczne

Geometry Dash na platformę AND, PC i iOS może się pochwalić kolorową, dwuwymiarową oprawą graficzną, której prostota doskonale się sprawdza podczas zabawy.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 96 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Geometry Dash: Odpowiednia dla każdego wieku.

AND
iOS
PC