Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneXONESwitchPCPS4
Okładka Chess Ultra (XONE)
OkładkaChess Ultra (XONE)

Chess Ultra

Rozbudowany symulator szachów, przystosowany do współpracy z zestawami do wirtualnej rzeczywistości.

Logiczne | szachy | na 2 osoby | Oculus Rift | podzielony/wspólny ekran | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna | PS Plus Premium | PS Plus Extra

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chess Ultra Premiera

21cze2017

PC PS4

23cze2017

XONE

2lis2017

Switch

producent: Ripstone wydawca: Ripstone Strona oficjalna

Gry podobne do Chess Ultra

Pure Chess

Chess Ultra to rozbudowany symulator rozgrywek szachowych. Za stworzenie produkcji odpowiada doświadczone i niezależne studio Ripstone, które znane jest dzięki serii Pure (Pure Pool, Pure Chess, Pure Hold’em), a także grom Ironcast i Knytt Underground. Na PC i PS4 gra została przystosowana do współpracy z goglami rzeczywistości wirtualnej.

Tryby gry

Chess Ultra jest klasycznym symulatorem szachowym, w którym możemy konkurować z ludzkimi lub komputerowymi przeciwnikami. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Decydując się na zabawę z AI, gracze wybierają jeden z dziesięciu poziomów trudności, wpływających na liczbę ruchów, które może przewidzieć oponent, a także prawdopodobieństwo popełnienia przez niego błędu. Podstawowych zasad gry oraz zaawansowanych strategii uczy nas samouczek. Twórcy przygotowali także w sumie osiemdziesiąt wyzwań szachowych, które wymagają od nas np. wygrania partii w przeciągu siedmiu tur.

Produkcja oferuje wiele trybów multiplayer. Poza lokalnymi rozgrywkami na wspólnym ekranie, bawić możemy się także w sieci. Chess Ultra pozwala na organizowanie własnych turniejów oraz wyszukiwanie graczy odpowiadających naszemu poziomowi umiejętności. Istnieje również możliwość rozgrywania partii rankingowych, które zapewniają nam miejsce na wciąż aktualizowanej liście najlepszych szachistów.

Kwestie techniczne

Aby urozmaicić zabawę, twórcy przygotowali w sumie cztery pokoje do gry, będące trójwymiarowymi przestrzeniami zbudowanymi z wielkim pietyzmem i dbałością o detale. Dodatkowo możemy zmieniać także wygląd planszy oraz figur szachowych, wybierając z dziesiątek przygotowanych modeli. Na wybranych platformach produkcja została przystosowana do działania w rozdzielczości 4K.

Ostatnia modyfikacja 12 lipca 2017

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna / wspólny ekran  

Klasyfikacja PEGI Chess Ultra

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PC
PS4
XONE
Switch