Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeANDiOS
Okładka Blocky Farm (AND)

Blocky Farm

Zabawny symulator rolnika stworzony przez polskie studio Jet Toast. Podczas rozgrywki wcielamy się we właściciela niewielkiego gospodarstwa rolnego, które musimy rozwinąć w prężnie działający biznes.

Symulacje | casual | zagraj za darmo | rolnicze | polskie

Okładka Blocky Farm (AND)

producent: Jet Toast

wydawca: Jet Toast

Strona oficjalna

data premiery gry:

26paź2017

iOS

11kwi2018

AND

Blocky Farm to polska produkcja na platformę iOS i AND, stworzona przez niewielkie studio Jet Toast. Tytuł udostępniany jest w modelu biznesowym free-to-play, występują więc w nim mikropłatności – część ma czysto kosmetyczne znaczenie, a inne (diamenty) pozwalają przyspieszyć rozgrywkę. Całość została jednak zaprojektowana w ten sposób, by bez problemu dało się grać bez wydawania pieniędzy.

Mechanika

Blocky Farm na pierwszy rzut oka przypomina klasyczne gry rolnicze, jednak deweloperzy zatroszczyli się o kilka ciekawych urozmaiceń. Naszym głównym celem jest oczywiście prowadzenie farmy. Musimy sadzić rośliny uprawne, a następnie zbierać plony. I tu pojawia się jedna z nowości – interaktywny traktor. Podczas zbiórki wskakujemy do maszyny i jeździmy po polu, kosząc zboże itd. Na naszej farmie nie może też zabraknąć zwierząt. Oczywiście musimy dbać o ich dobrą kondycję, zapewniając pożywienie i schronienie, ale to nie wszystko. Blocky Farm ma bowiem pewne cechy kultowej zabawki Tamagotchi. Dzięki temu ze zwierzakami, a dokładniej pisząc z kotem i psem, możemy się bawić. Nic nie stoi na przeszkodzie, by np. posadzić pupila na niewielkie autko, którym będzie jeździł. Można mu też rzucić patyk czy podarować okulary, czapkę lub jeden z wielu innych gadżetów personalizacyjnych. Dodatkowo w grze znajduje się przeszło dwadzieścia rodzajów budowli spełniających różne zadania. Wszystko to sprawia, że jest to całkiem rozbudowany i zabawny symulator rolnika.

Tryby gry

Blocky Farm pozwala na zabawę w ramach kampanii fabularnej, podczas której nie tylko rozwijamy farmę, ale też wykonujemy rozmaite zadania dla mieszkańców pobliskiego miasta. Oprócz tego w produkcji znajduje się pasywny tryb multiplayer. W każdym tygodniu deweloperzy organizują również dwa globalne wydarzenia, w których konkurujemy z innymi osobami. Ponadto mamy możliwość odwiedzania gospodarstw pozostałych graczy. Co ważne, jeżeli tylko zechcemy, możemy się bawić offline.

Kwestie techniczne

Pod względem grafiki Blocky Farm na platformę iOS i AND przypomina słynne Crossy Road. Oprawa została stworzona w zabawnym, wokselowym stylu, który prezentuje się po prostu ładnie. Dodatkowo tytuł działa w 60 klatkach na sekundę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Blocky Farm

odpowiednia dla każdego wieku

Blocky Farm - polski symulator farmera zadebiutował na rynku mobilnym
Blocky Farm - polski symulator farmera zadebiutował na rynku mobilnym

wiadomość26 października 2017

Rodzime studio Jet Toast wypuściło Blocky Farm, czyli mobilną grę o prowadzeniu farmy, którą od innych produkcji o tej tematyce wyróżniają elementy takie jak zręcznościowa jazda traktorem czy opieka nad zwierzętami wzorowana na Tamagotchi.

iOS
AND