Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitchPS4PCXONE
Okładka GRIDD: Retroenhanced (Switch)
OkładkaGRIDD: Retroenhanced (Switch)

GRIDD: Retroenhanced

Strzelanina na szynach opracowana przez niezależny włoski zespół Antab Studio. Produkcja czerpie z cyberpunkowej stylistyki z lat osiemdziesiątych XX wieku oraz ówczesnej kultury hakerskiej.

Akcji | TPP | cyberpunk | science fiction | rail shooter | indie | shoot 'em up

Kolekcja gier
Obserwuj grę

GRIDD: Retroenhanced Premiera

16maj2017

PC

26lip2017

XONE

7cze2018

Switch

23paź2018

PS4

Gry podobne do GRIDD: Retroenhanced

Panzer Dragoon: Remake

The House of the Dead 2: Remake

Thumper

GRIDD: Retroenhanced jest rail shooterem, za którego stworzeniem stoi niezależny włoski zespół Antab Studio.

Fabuła

GRIDD: Retroenhanced czerpie garściami z cyberpunkowej stylistyki z lat osiemdziesiątych XX wieku oraz ówczesnej kultury hakerskiej. Gracz wciela się w operatora statku bojowego, przemierzającego neonową, wirtualną rzeczywistość. Jego zadaniem jest pokonanie komputerowego systemu obronnego, a w rezultacie – ostateczne unicestwienie niebezpiecznej sztucznej inteligencji.

Mechanika

W GRIDD: Retroenhanced akcję obserwujemy zza kontrolowanego przez nas wehikułu (TPP). W trakcie zmagań przemierzamy generowane proceduralnie trasy, walcząc z zastępami przeciwników. Statek, za którego sterami zasiadamy, nieustannie mknie naprzód – nasza rola ogranicza się do manewrowania w pionie i poziomie, wykonywania uników i łapania power-upów (pokroju chwilowego dopalacza) oraz celowania i strzelania z broni laserowej w słabe punkty poszczególnych oponentów.

Tryby gry

Oprócz podstawowego wariantu rozgrywki, jakim jest Arcade Mode, w którym poziom trudności dostosowuje się na bieżąco do naszych umiejętności, GRIDD: Retroenhanced oferuje też drugi tryb gry – w ramach tak zwanego Endless Mode stawiamy czoła niekończącym się falom przeciwników. Warto odnotować, że nad naszymi poczynaniami nieustannie czuwa system punktacji, a osiągniętymi przez siebie wynikami można się pochwalić na internetowych tablicach rekordów.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna GRIDD: Retroenhanced została utrzymana w oryginalnej stylistyce przywodzącej na myśl tę ze słynnego i kultowego w niektórych kręgach filmu TRON. Jej dopełnieniem jest specjalnie skomponowany, synthwave'owy soundtrack.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI GRIDD: Retroenhanced

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
XONE
Switch
PS4