Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4XONEPC
Okładka Pressure Overdrive (PS4)
OkładkaPressure Overdrive (PS4)

Pressure Overdrive

Przygotowana przez studio Chasing Carrots dynamiczna strzelanka z elementami gry wyścigowej, będąca odświeżoną wersją gry Pressure z 2013 roku. Akcja produkcji przenosi graczy do steampunkowej krainy rządzonej przez bezwzględnego biznesmena znanego jako Count Soap.

Akcji | steampunk | shoot 'em up | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pressure Overdrive Premiera

25lip2017

PC PS4

26lip2017

XONE

Gry podobne do Pressure Overdrive

Sky Force Anniversary

Blue Rider

Resogun

Pressure Overdrive jest odświeżoną wersją gry Pressure z 2013 roku, za której przygotowaniem stoją autorzy oryginału – studio Chasing Carrots. Podobnie jak pierwowzór, opisywana produkcja zadebiutowała na kilku platformach, na których liście pojawia się PC, XONE i PS4. Tytuł reprezentuje gatunek shoot’em upów, aczkolwiek wzbogacono go o rozwiązania zapożyczone z gier wyścigowych.

Fabuła

Pressure Overdrive przenosi graczy do steampunkowej krainy, którą trzęsie niejaki Count Soap – bezwzględny biznesmen, a zarazem potentat branży odnowy biologicznej. Jego najnowsza inwestycja (ochrzczona mianem Uber-Spa) wymaga wypompowania tutejszych zasobów wody. Jak nietrudno się domyślić, rozjuszyło to mieszkańców tego obszaru, którzy postanowili stanąć mu naprzeciw, zawiązując ruch oporu – „La Resistance”. Jednym z jego członków jest główny bohater, który zasiada za sterami napędzanego parą pojazdu typu buggy, by stawić czoła zastępom zmotoryzowanych żołnierzy pracujących dla antagonisty.

Mechanika

W wydanym na platformę PC, XONE i PS4 Pressure Overdrive akcję obserwujemy z kamery zawieszonej nad kontrolowanym przez nas pojazdem. W trakcie zabawy pędzimy przez zróżnicowane trasy, omijając liczne przeszkody i korzystając ze skoczni oraz ramp zapewniających chwilowe turbodoładowanie, a przede wszystkim walcząc z hordami oponentów. O ile pokonanie szeregowych adwersarzy nie jest dla bohatera dużym problemem, o tyle posłanie do piachu trzech bossów (pokroju gigantycznej maszyny bojowej) wymaga wykorzystania wszelkich dostępnych środków i potencjału bojowego całego posiadanego uzbrojenia.

W tym momencie do głosu dochodzi możliwość odblokowywania nowych giwer w zamian za pieniądze zdobyte w toku zmagań – do naszej dyspozycji oddano rozbudowany arsenał obejmujący karabiny, działa laserowe czy choćby wyrzutnie rakiet, który dodatkowo poszerzono o nieobecne w pierwowzorze narzędzia mordu; ponadto każdą broń można ulepszyć, tym samym zwiększając jej możliwości i zapewniając sobie przewagę nad oponentami. Warto także nadmienić, że pracując nad opisywanym tytułem, deweloperzy pochylili się nad schematem sterowania, który przygotowano w oparciu o rozwiązania zaczerpnięte z gatunku twin-stick shooterów.

Tryby gry

W Pressure Overdrive można grać w pojedynkę lub współpracując z drugim graczem na poziomie lokalnym. W przeciwieństwie do oryginału, produkcja nie oferuje sieciowego trybu multiplayer – w zamian proponuje natomiast internetowe rankingi, za pośrednictwem których można porównać swoje osiągnięcia z wynikami zdobytymi przez zawodników z całego świata; na końcowy rezultat składa się zarówno nasza skuteczność w walce, jak i czas, w którym uda nam się przejechać daną trasę.

Oprócz podstawowego wariantu zabawy, jakim jest składająca się z trzydziestu poziomów kampania fabularna, w grze zawarto tryb Endless, gdzie stawiamy czoła kolejnym zastępom przeciwników. Poza tym nowi w temacie gracze mogą zapoznać się z zasadami rozgrywki za pośrednictwem specjalnie przygotowanego samouczka.

Kwestie techniczne

Pressure Overdrive może się pochwalić przyjemną dla oka, kolorową oprawą graficzną, utrzymaną w charakterystycznej, lekko humorystycznej stylistyce. Podobać się mogą zarówno projekty występujących w grze postaci i modele pojazdów, jak i rozmaite efekty towarzyszące dynamicznej wymianie ognia.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Pressure Overdrive

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
PS4
XONE