Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPSVXONEPS4PS3ANDSwitch
Okładka Sky Force Anniversary (PS3)
OkładkaSky Force Anniversary (PS3)

Sky Force Anniversary

Remake gry Sky Force – niezwykle ciepło przyjętego shoot ‘em upa, którego premiera odbyła się w 2004 roku. Gracze przejmują kontrolę nad futurystycznymi myśliwcami, by stawić czoła armii próbującego podbić świat Generała Mantisa.

Akcji | polskie | top-down | shoot 'em up | strzelanki | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sky Force Anniversary Premiera

22paź2014

AND

30kwi2015

PC

7wrz2016

PS3 PSV PS4

9gru2016

XONE

8lis2018

Switch

Gry podobne do Sky Force Anniversary

Sine Mora

Velocity Ultra

Soldner-X 2: Final Prototype

Sky Force Anniversary jest dziełem niezależnego, polskiego studia Infinite Dreams. Produkcja, wydana między innymi na platformę PS4, PC itd., jest remakiem niezwykle ciepło przyjętej gry Sky Force, której premiera odbyła się w 2004 roku.

Mechanika

W Sky Force Anniversary zasiadamy za sterami futurystycznych myśliwców, a naszym zadaniem jest powstrzymanie złowrogiego Generała Mantisa przed przejęciem kontroli nad światem. Stawiane przed nami zadania obejmują zarówno eliminację przeciwników, jak i ratowanie bezbronnych cywili, z kolei zmagania rozgrywają się w zróżnicowanych, mieniących się feerią barw sceneriach.

Sama rozgrywka została oparta na klasycznym dla shoot ‘em upów schemacie – samolot automatycznie leci w górę ekranu, a rola gracza ogranicza się do zestrzeliwania nadlatujących przeciwników i manewrowania pomiędzy wrogimi pociskami oraz przeszkodami terenowymi. Na naszej drodze stają nie tylko rozmaite jednostki latające, lecz także instalacje naziemne pokroju stacjonarnych wieżyczek strzelniczych, czy niezbyt mobilne, choć dysponujące potężnym arsenałem czołgi. Ponadto często stawiamy czoła bossom, których pokonanie wymaga refleksu i zręczności, a także opracowania skutecznej taktyki oraz posiadania odpowiednio mocnego uzbrojenia.

Wachlarz broni jest rozbudowany i obejmuje zarówno karabiny czy wyrzutnie rakiet, jak i działa laserowe oraz bomby siejące spustoszenie w szeregach przeciwnika. Przewagę nad wrogiem zapewnia również możliwość ulepszania arsenału i zainstalowanych na pokładzie myśliwca tarcz.

Tryby gry

Oprócz trybu dla pojedynczego gracza, w Sky Force Anniversary pojawia się wariant rozgrywki opracowany z myślą o dwuosobowej zabawie na wspólnym ekranie. Natomiast rywalizację z innymi graczami umożliwiają cotygodniowe internetowe turnieje, w których można się zmierzyć z unikalnymi wyzwaniami.

Kwestie techniczne

Sky Force Anniversary ukazało się ponad dziesięć lat po premierze oryginalnego Sky Force. W porównaniu z pierwowzorem, wydana na platformę PS4, PC itd. produkcja może pochwalić się wysokiej jakości, trójwymiarową oprawą graficzną, pełną zalewających ekran falą rozbłysków efektów specjalnych. Ponadto na potrzeby gry od podstaw zaprojektowano sterowanie, a także skomponowano oryginalną muzykę i udźwiękowiono wszystkie kwestie dialogowe.

Ostatnia modyfikacja 1 grudnia 2016

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Ocena użytkowników: 1,4 / 10 na podstawie 198 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Sky Force Anniversary

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Sky Force Anniversary Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 450 MB HDD
  • Windows XP/Vista7/8
PC
PS4
PS3
PSV
XONE
AND
Switch