Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PCPSV
Okładka Velocity Ultra (PS3)
OkładkaVelocity Ultra (PS3)

Velocity Ultra

W grze sterujemy niewielkim statkiem kosmicznym wyposażonym w specjalną technologię pozwalającą na teleportowanie się na niewielkie odległości. Latamy po wąskich korytarzach, unikając zderzenia ze ścianami i niszcząc wrogie jednostki.

Zręcznościowe | science fiction | 2D | indie | shoot 'em up

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Velocity Ultra Premiera

15maj2013

PSV

12lis2013

PS3

12gru2013

PC

Gry podobne do Velocity Ultra

Sine Mora

Steredenn

Luftrausers

Velocity Ultra to dwuwymiarowa scrollowana strzelanka. Za jej produkcję odpowiada niezależne brytyjskie studio FuturLab, specjalizujące się w grach na platformy mobilne. Pierwotna wersja tego tytułu trafiła na PSP oraz PlayStation 3 w ramach katalogu Minis. Nowa edycja gry, przygotowana specjalnie z myślą o posiadaczach konsol PlayStation 3 i PS Vita, a także komputerów PC, posiada znacznie poprawioną oprawę graficzną i działa w rozdzielczości 1080p. Nie zabrakło w niej również wsparcia dla list rankingowych.

Historia przedstawiona w Velocity rozpoczyna się z chwilą, gdy żółta gwiazda Vilio, znajdująca się w sercu mgławicy Toron, zamienia się w czerwonego olbrzyma. W trakcie widowiskowej metamorfozy wysyła potężny impuls energii, który uszkadza wszystkie kosmiczne frachtowce i instalacje górnicze znajdujące się w jej pobliżu. Wiele wskazuje na to, że wkrótce olbrzym imploduje zamieniając się w czarną dziurę i ostatecznie przekreślając szansę na przeżycie ocalałych ludzi. W misję ratunkową wyrusza statek korzystający z eksperymentalnego teleportacyjnego napędu.

Model rozgrywki może z początku łudząco przypominać to, do czego przyzwyczaiły nas tysiące innych gier z gatunku, jednak po pewnym czasie zauważymy wiele ciekawych i oryginalnych rozwiązań wyróżniających Velocity Ultra. Twórcy udostępnili graczom przeszło pięćdziesiąt poziomów. Na każdym z nich naszym podstawowym zadaniem jest zebranie kapsuł ratunkowych z ludźmi poszkodowanymi w katastrofie. W zależności od liczby uratowanych, po zakończeniu etapu gra przyznaje nam kilka rodzajów medali oraz punkty doświadczenia.

W wielu lokacjach droga rozwidla się i musimy wybrać jedną z dostępnych opcji. Dzięki specjalnej kapsule teleportacyjnej, wypuszczonej przez nas w odpowiednim momencie, możemy jednak cofnąć się i zwiedzić nieodkryte wcześniej części poziomu. Teleporter możemy wykorzystywać także na mniejszych odległościach. Warto dodać, że w trackie przygody na naszej drodze stają również różnego rodzaju przeciwnicy, których możemy pokonać za pomocą działek lub bomb. Tych ostatnich używamy też do niszczenia generatorów tarcz energetycznych, przegradzających nam drogę.

Oprawa graficzna Velocity Ultra została znacznie poprawiona – twórcy zdecydowali się na porzucenie stylistyki retro cechującej się dużymi, widocznymi na pierwszy rzut oka pikselami. Oprócz wygładzenia krawędzi podniesiono również rozdzielczość do 1080p. O wiele efektowniej prezentują się też animowane scenki przerywnikowe.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Velocity Ultra

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Velocity Ultra Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.3 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 650 MB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
PSV
PS3
PC