Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2016, 13:20

autor: Adrian Werner

Of Kings and Men – nadchodzi multiplayerowa symulacja średniowiecznych wojen z 200-osobowymi bitwami

Zapowiedziano Of Kings and Men, czyli sieciową grę akcji, która pozwoli na toczenie wieloosobowych wojen o kontrolę nad średniowieczną Europą. Jest to pierwszy komercyjny projekt studia Donkey Crew, założonego przez autorów popularnego moda cRPG do Mount & Blade: Warband. Gra trafi na rynek dzięki wydawniczemu oddziałowi Green Man Gaming.

Pod koniec 2014 roku założone przez autorów popularnego moda cRPG do Mount & Blade: Warband studio Donkey Crew próbowało bezskutecznie zebrać za pomocą Kickstartera środki potrzebne na wyprodukowanie Melee: Battlegrounds, czyli sieciowej gry akcji pozwalającej wziąć udział w wielkich średniowiecznych bitwach. Pomimo crowdfundingowej porażki autorzy nie porzucili projektu. Zamiast tego udało im się uzyskać wsparcie finansowe władz Irlandii Północnej w ramach programu Northern Ireland Screen oraz znaleźć wydawcę w postaci firmy Green Man Publishing, co pozwoliło na kontynuowanie prac. Produkcja właśnie została zapowiedziana ponownie jako Of Kings And Men. Zmierza ona wyłącznie na pecety, a wczesna wersja ma trafić do sprzedaży w Steam Early Acces w sierpniu tego roku. Termin premiery pełnego wydania zależeć będzie od przebiegu testów.

OF KINGS AND MEN W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Donkey Crew
  • Wydawca: Green Man Publishing
  • Gatunek: sieciowa gra akcji
  • Platformy: PC
  • Termin premiery w Early Access: jesień 2016 r.

Akcja Of Kings And Men toczyć się będzie w XIII-wiecznej Europie. Gra zaoferuje wyłącznie tryb multiplayer, odtwarzający w dużej skali średniowieczne wojny. W sieciowych bitwach weźmie udział maksymalnie dwustu graczy, a ich wyniki znajdą przełożenie na sytuację w całym wirtualnym świecie. Gracze będą mogli dołączać do frakcji, gromadzić dla nich surowce oraz toczyć długie konflikty o terytoria z wrogimi królestwami.

Gra zaoferuje wiele różnych trybów potyczek, wśród których znajdą się pojedynki jeden na jednego, drużynowy deathmatch, szybkie bitwy oraz znany z FPS-ów Podbój. Podczas starć postacie graczy będą gromadziły doświadczenie i zyskiwały coraz lepszy ekwipunek i cały ten rozwój nie ulegnie wykasowaniu po zakończeniu meczu. Wygrane nagradzane będą srebrem, za które np. skonstruujemy lepsze uzbrojenie i pancerze oraz wybudujemy struktury obronne. Wszystko to rozgrywane ma być w trwających wiele miesięcy rundach, a po ich zakończeniu sytuacja w świecie oraz umiejętności postaci zostaną wyzerowane, a my zachowany jedynie Osiągnięcia i statystyki honoru, opisujące nasze dokonania.

Sercem rozgrywki w Of Kings And Men będzie rozbudowany system walki. Postawi on na realizm i odda w ręce graczy pełną kontrolę nad kierunkiem ataków oraz parowania. W trakcie starć zrobimy użytek z dużego wyboru różnorodnych mieczy, toporów, łuków, kusz, tarcz, włóczni oraz maczug, a bogata mechanika rozwoju postaci pozwoli nam dopasować jej umiejętności do naszego ulubionego typu oręża.

Przy tworzeniu systemu potyczek autorzy wzorują się na autentycznych stylach walki ze średniowiecznej Europy i współpracują z ekspertami w tej dziedzinie. Warto na koniec dodać, że Of Kings And Men powstaje w oparciu o autorski silnik studia Donkey Crew.

  1. Oficjalna strona gry