Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2016, 16:08

autor: Góral

Mafia III - krótki zwiastun zapowiadający pokaz gry

13 czerwca o godzinie 2:30 czasu polskiego 2K Games zaprezentuje nowy materiał z gry Mafia III w ramach targów E3. By nieco podgrzać atmosferę przed jego publikacją, postanowiono ujawnić krótki zwiastun tytułu.

Jeżeli czekacie na grę Mafia III, to mamy dla Was dobre wieści, gdyż firma 2K Games ujawniła, że 13 czerwca o godzinie 2:30 czasu polskiego, wspólnie z serwisem IGN, zorganizuje pokaz rzeczonej produkcji. By nieco rozpalić oczekiwania fanów, opublikowano widoczny poniżej zwiastun. Co na nim? Trochę wybuchów, trochę strzelania, boks i efektowny skok samochodem – na więcej musimy poczekać jeszcze kilka dni. Natomiast premiera gry Mafia III odbędzie się 7 października bieżącego roku. Tytuł zadebiutuje na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych i dostępny będzie w Polsce w kilku wersjach – podstawowej, Deluxe (oprócz „podstawki” zawierać ma przepustkę sezonową) oraz kolekcjonerskiej, o której pisaliśmy kilka dni temu.

Mafia III przeniesie nas do 1968 roku do miasta Nowe Bordeaux, wzorowanego na Nowym Orleanie. Gracze wcielą się w wojennego weterana Lincolna Claya, który po powrocie do domu odkrywa, że jego najbliżsi zostali zabici przez włoską mafię. Mężczyzna postanawia się zemścić, ale by stawić czoła potężnej organizacji przestępczej, sam musi stworzyć własną. By tego dokonać będzie musiał sprzymierzyć się z innymi gangsterami – irlandzkim mafioso o imieniu Burke, haitańską Cassandrą oraz Vito Scalettą, który jest doskonale znany fanom cyklu.

Produkcja ma być nieliniowa, więc poszczególne zadania będzie można wykonywać na rozmaite sposoby. Oprócz misji głównych i pobocznych, czekać będą na nas także rozmaite aktywności, związane chociażby z przejmowaniem poszczególnych dzielnic. Po mieście poruszać będziemy się nie tylko na nogach, ale również w pojazdach, które mają się od siebie różnić nie tylko wyglądem, gdyż każde z nich ma się nieco inaczej zachowywać na drodze. Oczywiście to nie wszystkie atrakcje, jakie będą na nas czekać w świecie gry – o pozostałych przeczytacie w naszej zapowiedzi i kompendium.

Lincoln Clay to pragnący zemsty weteran wojenny, więc nie ma on żadnych skrupułów w pozbywaniu się wrogów. - Mafia III - krótki zwiastun zapowiadający pokaz gry - wiadomość - 2016-06-09
Lincoln Clay to pragnący zemsty weteran wojenny, więc nie ma on żadnych skrupułów w pozbywaniu się wrogów.