Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2016, 17:55

autor: Entelarmer

Conan Exiles z pierwszym pokazem rozgrywki

Studio FunCom opublikowało drugi zwiastun gry Conan Exiles. Tym razem norwescy twórcy zaprezentowali fragmenty rozgrywki z wersji pre-alfa survivalowego sandboksu w świecie barbarzyńcy z Cymerii.

Na początku roku studio Funcom zapowiedziało Conan Exiles – drugą produkcję norweskiego zespołu osadzoną w świecie fantasy stworzonym przez Roberta E. Howarda. Twórcy nie zdradzili zbyt wielu konkretów, ale tytuł miał być przedstawicielem gatunku survival sandbox, od pewnego czasu przeżywającego rozkwit (dość wspomnieć o ARK: Survival Evolved, H1Z1 czy też polskim Edengard). Nieco szczegółów ujawnia najnowszy zwiastun gry, dzięki któremu po raz pierwszy możemy zapoznać się z rozgrywką w Conan Exiles. Filmik prezentuje m.in. wydobycie surowców, budowanie oraz – rzecz jasna – walkę ze zwierzętami oraz ludźmi. Wypada mieć na uwadze, że zaprezentowane fragmenty pochodzą z wersji prealfa, co widać wyraźnie po grafice i animacjach. Niemniej może to niepokoić, skoro tytuł ma zostać udostępniony w ramach wczesnego dostępu jeszcze w tym roku. Jak obecnie prezentuje się najnowszy tytuł ze słynnym barbarzyńcą, możecie się przekonać na zwiastunie poniżej.

Jak wspomniano wyżej, Conan Exiles to nie pierwsze spotkanie Funcomu z uniwersum Conana. W 2008 roku studio wydało Age of Conan: Hyborian Adventures – MMORPG oparte na modelu pay-to-play, które rok później doczekało się w pełni spolszczonej wersji za sprawą wydawnictwa CD Projekt. W 2011 roku część gry została udostępniona za darmo jako Age of Conan: Unchained.