Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2016, 10:08

autor: Góral

Conan Exiles - nadchodzi survival sandbox od twórców The Longest Journey

Studio FunCom pracuje nad survival sandboksem Conan Exiles. Produkcja zadebiutuje najpierw na komputerach PC w ramach wczesnego dostępu, a pełna wersja pojawić ma się także na konsolach.

Firma Funcom zapowiedziała swój kolejny projekt – survivalową grę Conan Exiles, z której pierwszym zwiastunem (niestety bez fragmentów rozgrywki) zaznajomicie się powyżej. Produkcja ukazać ma się na komputerach PC latem bieżącego roku w ramach wczesnego dostępu, a w późniejszym czasie w pełnej wersji także na konsolach. Niestety nie ujawniono jakich, ale raczej w ciemno można zakładać, że chodzi o PlayStation 4 i Xboksa One. Studio ponownie (przypominam, że zespół ma na koncie Age of Conan) wykorzysta uniwersum Conana. Nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat rozgrywki, ale wiadomo, że gracze wcielą się w wygnańców, którzy będą walczyć o życie w brutalnym świecie o otwartej strukturze.

W Conan Exiles nie wcielimy się w Conana, a w jednego z wyrzutków walczących o życie. - Conan Exiles - nadchodzi survival sandbox od twórców The Longest Journey - wiadomość - 2016-01-29
W Conan Exiles nie wcielimy się w Conana, a w jednego z wyrzutków walczących o życie.
Conan Exiles w skrócie:
  • Kolejna gra studia Funcom
  • Tym razem będzie to survival sandbox osadzony w uniwersum Conana
  • Premiera we wczesnym dostępie na PC-tach odbędzie się latem bieżącego roku
  • Pełna wersja ma się ukazać także na konsolach

Do zadań gracza należeć będzie m.in.: polowanie na zwierzęta i uprawianie roślin, dzięki czemu zdobędziemy pożywienie, zdobywanie surowców przydających się podczas wytwarzania broni i narzędzi czy też budowanie schronień, w których na chwilę odpoczniemy od ciągłej walki o przetrwanie.

Conan Exiles ma być produkcją przeznaczoną głównie do zabawy w multiplayerze na prywatnych i publicznych serwerach, ale nie zabraknie również trybu single player. Tak czy siak, możliwa ma być zarówno walka z innymi osobami, jak i łączenie z nimi sił, w celu np. założenia osady. Czego byśmy jednak nie robili, zawsze mamy się czuć, jakbyśmy naprawdę walczyli o życie.

Conan Exiles - screeny z wersji pre-alfa. - Conan Exiles - nadchodzi survival sandbox od twórców The Longest Journey - wiadomość - 2016-01-29
Conan Exiles - screeny z wersji pre-alfa.
Conan Exiles - nadchodzi survival sandbox od twórców The Longest Journey - ilustracja #4

Funcom to norweski deweloper założony w 1993 roku. Firma przez wszystkie lata swojej działalności wyprodukowała szereg rozmaitych produkcji, z których najbardziej znane są The Longest Journey, Dreamfall: The Longest Journey, Anarchy Online i Age of Conan. W ostatnim czasie studio stworzyło familijną grę MMO LEGO Minifigures Online oraz przygodówkę The Park.