Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4PSV
Okładka MechRunner (PC)
OkładkaMechRunner (PC)

MechRunner

Opracowane przez niezależne studio Spark Plug Games oryginalne połączenie trzecioosobowej gry akcji z gatunkiem tzw. endless runnerów.

Zręcznościowe | TPP | mechy i roboty | funkcje cross-platform | indie | alternatywna historia | auto-runner

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MechRunner Premiera

anulowana

PSV

15lip2016

PC

18kwi2017

PS4

MechRunner reprezentuje rzadko spotykany typ gry, jakim jest endless runner. Mamy tu do czynienia ze zręcznościówką z mechami w roli głównej, za której powstanie odpowiada niezależne amerykańskie studio Spark Plug Games, znane głównie z gry MMO Firefly: Online.

Fabuła omawianej produkcji opowiada o alternatywnej rzeczywistości połowy XX wieku. Na miejscu katastrofy tunguskiej rosyjscy naukowcy w latach 40. minionego stulecia odkryli wrak statku obcych, z którego pozyskali niezwykle zaawansowaną technologię. Jak przystało na ludzi nauki, zaczęli oni badać znaleziska, co doprowadziło do stworzenia nieznanego wcześniej źródła energii i wykreowania zupełnie nowej broni na użytek KGB. Akcja gry rozpoczyna się w roku 1949, kiedy to generał Yuri Petrakoff, opętany przez moc, z jaką przyszło mu obcować, inicjuje inwazję na Europę. Na jego drodze staje samotnie inżynier Jesper Teterev, który, zorientowawszy się w porę, co się święci, wystąpił z programu KGB i skonstruował własnego mecha „na wszelki wypadek”.

Jednak ten przydługi opis fabuły jest tylko pretekstem do oddania w ręce gracza stosunkowo nieskomplikowanej gry, nastawionej na przyjemność z rozwałki. Obejmujemy stery nad wspomnianym mechem, by niszczyć wszystko, co nadjeżdża lub nadlatuje z przeciwnej strony ekranu, a w chwilach wolnych od walki pędzimy przed siebie po tunelowych poziomach z pełną prędkością, omijając przeszkody i zbierając znajdźki niczym w grze typu endless runner. Ciekawostką jest tutaj fakt, że nasza maszyna, domyślnie lewitująca za sprawą silników odrzutowych, w każdej chwili może „zejść” na ziemię, przechodząc w swój alternatywny tryb, jakim jest czołg.

Obie formy odróżni od siebie nie tylko sposób i szybkość poruszania, ale również dostępne uzbrojenie. Drugi z wymienionych trybów robi użytek przede wszystkim z potężnego działa, podczas gdy mech korzysta z arsenału mniej mocarnej, lecz zróżnicowanej broni, takiej jak karabiny czy wyrzutnie małych rakiet. Warto też zwrócić uwagę, że „bohater” w tej postaci może posłużyć się także bronią białą (np. mieczami). Oprócz tego gra oferuje stosunkowo rozbudowany system ulepszeń, wprowadzanych do naszego wehikułu pomiędzy misjami, a także rozmaite power-upy i „skórki” do odblokowania. Na naszej drodze stają różnoracy przeciwnicy, a na końcach poziomów nie brakuje potężnych bossów.

Za warstwę wizualną MechRunnera odpowiada technologia Unity. Grafika nie prezentuje szczególnie wysokiego poziomu, lecz należy pochwalić twórców za ładne projekty mechów – są one zasługą Josha Nizziego, który maczał palce w takich kinowych hitach, jak Transformers, Iron Man czy The Avengers. Warto też wspomnieć o udziale w pracach Davida Josepha Wesleya, odpowiedzialnego za ścieżkę dźwiękową.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe MechRunner: 12+

MechRunner Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • lntel Pentium 1.5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
  • 750 MB HDD
  • Windows XP
PC
PSV
PS4