Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Poly Bridge (PC)
OkładkaPoly Bridge (PC)

Poly Bridge PC

Przygotowana przez niewielkie studio Dry Cactus zabawna gra logiczna, w której wcielamy się w rolę inżyniera budującego mosty oraz inne konstrukcje, pozwalające na przeprawienie się przez rzekę.

Logiczne | budowlane | indie | elementy symulacyjne

Poly Bridge Premiera PC

12lipca2016

Steam

12lipca2016

producent: Dry Cactus wydawca: Dry Cactus Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Poly Bridge na PC to humorystyczna gra logiczna stworzona przez niewielkie studio Dry Cactus, dla którego jest to pierwszy większy projekt. Pomimo braku doświadczenia, deweloperom udało się stworzyć dopracowaną i zabawną produkcję.

Mechanika

Rozgrywka w Poly Bridge przeznaczona jest przede wszystkim dla fanów główkowania oraz konstruowania ciekawych budowli. Naszym głównym zadaniem jest bowiem tworzenie mostów, przez które będą mogły przejeżdżać rozmaite pojazdy. Jeżeli nie podołamy, stanie się tragedia i kierowcy wraz z pasażerami spadną do wody. Początkowe etapy polegają na stawianiu raczej prostych konstrukcji, ale poziom trudności dość szybko wzrasta i stajemy przed bardziej karkołomnymi zadaniami. Dodatkowo, prace budowlane kosztują, a my mamy ograniczony budżet. Wszystko to uzupełnia system fizyczny, wymuszający tworzenie odpowiednio wytrzymałych konstrukcji, które nie zawalą się pod swoim własnym ciężarem. Zadanie ułatwia nieco nieskomplikowany edytor, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapanować nad licznymi opcjami.

Tryby gry

Zabawa w Poly Bridge na PC odbywa się w podzielonej na około sto poziomów kampanii, w której stawiani jesteśmy przed kolejnymi, coraz trudniejszymi zadaniami. Ponadto możemy puścić wodze wyobraźni w trybie sandboksowym, gdzie nie jesteśmy szczególnie ograniczani. Swoje prace możemy udostępniać też w steamowym warsztacie oraz pobierać stamtąd projekty innych osób.

Kwestie techniczne

Choć Poly Bridge to zaawansowana, momentami nieco skomplikowana produkcja, nie sprawia takiego wrażenia na pierwszy rzut oka. Wszystko za sprawą kolorowej, utrzymanej w humorystycznym tonie oprawy graficznej. Jest ona jednak bardzo funkcjonalna, więc w praktyce sprawdza się znakomicie.

Ostatnia modyfikacja 19 grudnia 2016

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Poly Bridge: Odpowiednia dla każdego wieku.

Poly Bridge Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 1 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 9600 GT/Radeon HD 3600 lub lepsza
  • 150 MB HDD
  • Windows 7