Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Homebound (PC)

Homebound PC

Przygodowa gra akcji opracowana z myślą o wirtualnej rzeczywistości, korzystająca z technologii Unreal Engine 4. W Homebound wcielamy się w astronautę przebywającego na stacji kosmicznej, na której dochodzi do katastrofy.

Akcji | FPP | science fiction | elementy logiczne | Oculus Rift | przygodowe gry akcji | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka Homebound (PC)

producent: Quixel

wydawca: Quixel

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16lutego2017

16lutego2017

Steam

Homebound to wydana na platformę PC przygodowa gra akcji opracowana wyłącznie z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Jest to projekt szwedzkiego studia Quixel, które wcześniej zajmowało się produkcją narzędzi graficznych.

Fabuła

W Homebound wcielamy się w astronautę przebywającego na stacji kosmicznej, która staje się miejscem katastrofy. Naszym zadaniem jest przetrwanie. Cel ten realizujemy w trzech segmentach oferujących różne typy wyzwań. Najpierw zmuszeni jesteśmy do poradzenia sobie na orbicie ziemskiej, potem stajemy twarzą w twarz z zagrożeniami wywołanymi przez wejście w atmosferę, a na końcu czekają na nas niebezpieczeństwa związane z lądowaniem.

Mechanika

Wydane na PC Homebound to przygodowa gra akcji, która testuje zarówno nasz spryt, jak i refleks. Podczas zabawy musimy eksplorować otoczenie, rozwiązywać proste problemy logiczne i sprawdzać się w wyzwaniach zręcznościowych. Wszystko to obserwujemy z oczu bohatera.

Ukończenie jednego segmentu zajmuje kilkanaście-kilkadziesiąt minut. Każdy z nich można jednak przechodzić wielokrotnie, aby spróbować pobić rekord punktowy własny lub przyjaciół. Ponadto, scenariusze pełne są ukrytych sekretów oraz przedmiotów czekających na odnalezienie. Dużo frajdy zapewnia również odkrywanie wszystkich możliwych sposobów na zabicie astronauty. Nie zapomniano także o trybie swobodnym, pozwalającym na spokojną eksplorację lokacji.

Kwestie techniczne

Produkcja zbudowana została na silniku Unreal Engine 4 i działa wyłącznie na urządzeniach do wirtualnej rzeczywistości. Gra obsługuje zarówno zestawy HTC Vive, jak i Oculus Rift, a autorzy umożliwili sterowanie za pomocą kontrolerów ruchowych, padów lub myszki i klawiatury.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Homebound

Wymagania wiekowe Homebound

12+

Wymagania sprzętowe Homebound

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7 3.5 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 6 GB GeForce GTX 980 Ti lub lepsza, 9 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Core i5 3.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza, 9 GB HDD, Windows 7

Homebound - zapowiedziano grę VR z astronautą próbującym przeżyć katastrofę kosmiczną
Homebound - zapowiedziano grę VR z astronautą próbującym przeżyć katastrofę kosmiczną

wiadomość10 grudnia 2016

Zespół Quixel pracuje nad przeznaczoną do zabawy w wirtualnej rzeczywistości przygodową grą akcji Homebound. Wcielimy się w niej w astronautę, który będzie musiał przeżyć katastrofę stacji kosmicznej i znaleźć sposób na bezpieczne dotarcie na Ziemię.