Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2016, 18:33

autor: Adrian Werner

Homebound - zapowiedziano grę VR z astronautą próbującym przeżyć katastrofę kosmiczną

Zespół Quixel pracuje nad przeznaczoną do zabawy w wirtualnej rzeczywistości przygodową grą akcji Homebound. Wcielimy się w niej w astronautę, który będzie musiał przeżyć katastrofę stacji kosmicznej i znaleźć sposób na bezpieczne dotarcie na Ziemię.

Szwedzkie studio Quixel do tej pory znane było z produkcji narzędzi graficznych. Teraz firma postanowiła spróbować sił jako deweloper gier. Ich pierwszym projektem tego typu będzie przygodowa gra akcji w klimacie science-fiction zatytułowana Homebound, która powstaje wyłącznie z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości.

Produkcja zmierza na razie wyłącznie na pecety. Początkowo zadebiutuje tylko na HTC Vive i zaoferuje sterowanie kontrolerami ruchowymi. W późniejszym terminie dodane zostanie wsparcie dla Oculus Rift, padów oraz myszki i klawiatury. Gra powstaje na silniku Unreal Engine 4 i powinna ukazać się w pierwszej połowie przyszłego roku.

W Homebound wcielimy się w astronautę przebywającego na stacji kosmicznej, która stanie się miejscem katastrofy. Naszym zadaniem będzie przetrwanie. Cel ten zrealizujemy w trzech segmentach oferujących różne typy wyzwań. Wpierw zmuszeni zostaniemy do poradzenia sobie na orbicie ziemskiej, potem zmierzymy się z zagrożeniami podczas wchodzenia w atmosferę, a na końcu czekają na nas niebezpieczeństwa, które pojawią się w trakcie lądowania oraz po nim.

Homebound - zapowiedziano grę VR z astronautą próbującym przeżyć katastrofę kosmiczną - ilustracja #1

Wydarzenia będziemy obserwowali z oczu bohatera. Przejście każdego segmentu zajmie kilkanaście-kilkadziesiąt minut. W sumie więc Homebound będzie bardziej interaktywnym eksperymentem niż pełnowymiarową grą i spodziewamy się, że zostanie udostępniony za darmo lub maksymalnie za kilka euro.

Każdy segment będzie można przechodzić wielokrotnie, po to aby spróbować pobić rekord punktowy własny lub przyjaciół. Ponadto scenariusze mają być pełne ukrytych sekretów oraz przedmiotów czekających na odnalezienie. Dużo frajdy ma zapewnić również odkrywanie wszystkich możliwych sposobów na zabicie astronauty. Nie zabraknie także trybu swobodnego, pozwalającego na spokojną eksplorację lokacji.

  1. Quixel – oficjalna strona studia
  2. Homebound – strona gry w serwisie Steam
Homebound - zapowiedziano grę VR z astronautą próbującym przeżyć katastrofę kosmiczną - ilustracja #2
Homebound - zapowiedziano grę VR z astronautą próbującym przeżyć katastrofę kosmiczną - ilustracja #3
Homebound - zapowiedziano grę VR z astronautą próbującym przeżyć katastrofę kosmiczną - ilustracja #4
Homebound - zapowiedziano grę VR z astronautą próbującym przeżyć katastrofę kosmiczną - ilustracja #5
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Homebound

Homebound