Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2016, 18:58

autor: Ender

Skyblivion – nowy trailer wyczekiwanej modyfikacji

Twórcy moda Skyblivion, odtwarzającego grę The Elder Scrolls IV: Oblivion przy użyciu silnika i technologii The Elder Scrolls V: Skyrim, opublikowali jego nowy trailer, podsumowujący postępy w pracy, które poczynione zostały w ostatnim roku.

Skyblivion to ambitny projekt o którym informujemy od przeszło dwóch lat. Twórcy tego moda dla gry The Elder Scrolls V: Skyrim planują odtworzyć grę The Elder Scrolls IV: Oblivion wraz z całą jej zawartością i dodatkami, korzystając z silnika i technologii jej następczyni. Dzięki wspólnym wysiłkom osób z całego świata, prace nad Skyblivionem postępują w dość szybkim tempie, choć nadal nie mamy informacji o oficjalnym debiucie modyfikacji (na razie wstępnie ustalony jest on na przełom 2017 i 2018 roku). Po wrześniowej aktualizacji, skupiającej się na nowych modelach postaci oraz stolicy Imperium, twórcy opublikowali właśnie czterominutowy zwiastun, prezentujący w całej okazałości to, co udało się im się osiągnąć w ostatnim roku. Na filmie zobaczymy odświeżone wersje wielu najważniejszych lokacji znanych z Obliviona. Według autorów, mapa świata jest już praktycznie gotowa, a modderzy skupiają się teraz na implementacji questów, nagraniach głosów postaci niezależnych, a także dokończeniu nowych modeli broni, pancerzy oraz przeciwników.

Skyblivion jest częścią przedsięwzięcia o nazwie Elder Scrolls Renewal Project, które skupia społeczność fanów produkcji spod szyldu The Elder Scrolls. Poza Skyblivionem, który znajduje się w produkcji od połowy 2014 roku, od 2012 roku modderzy pracują także nad Skywindem, odtwarzającym w całości grę The Elder Scrolls III: Morrowind. Niestety, ostateczna data premiery tego moda również pozostaje nieznana.

  1. Oficjalna strona Elder Scrolls Renewal Project