Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2016, 18:58

autor: Ender

Skyblivion – nowy trailer wyczekiwanej modyfikacji

Twórcy moda Skyblivion, odtwarzającego grę The Elder Scrolls IV: Oblivion przy użyciu silnika i technologii The Elder Scrolls V: Skyrim, opublikowali jego nowy trailer, podsumowujący postępy w pracy, które poczynione zostały w ostatnim roku.

Skyblivion to ambitny projekt o którym informujemy od przeszło dwóch lat. Twórcy tego moda dla gry The Elder Scrolls V: Skyrim planują odtworzyć grę The Elder Scrolls IV: Oblivion wraz z całą jej zawartością i dodatkami, korzystając z silnika i technologii jej następczyni. Dzięki wspólnym wysiłkom osób z całego świata, prace nad Skyblivionem postępują w dość szybkim tempie, choć nadal nie mamy informacji o oficjalnym debiucie modyfikacji (na razie wstępnie ustalony jest on na przełom 2017 i 2018 roku). Po wrześniowej aktualizacji, skupiającej się na nowych modelach postaci oraz stolicy Imperium, twórcy opublikowali właśnie czterominutowy zwiastun, prezentujący w całej okazałości to, co udało się im się osiągnąć w ostatnim roku. Na filmie zobaczymy odświeżone wersje wielu najważniejszych lokacji znanych z Obliviona. Według autorów, mapa świata jest już praktycznie gotowa, a modderzy skupiają się teraz na implementacji questów, nagraniach głosów postaci niezależnych, a także dokończeniu nowych modeli broni, pancerzy oraz przeciwników.

Skyblivion jest częścią przedsięwzięcia o nazwie Elder Scrolls Renewal Project, które skupia społeczność fanów produkcji spod szyldu The Elder Scrolls. Poza Skyblivionem, który znajduje się w produkcji od połowy 2014 roku, od 2012 roku modderzy pracują także nad Skywindem, odtwarzającym w całości grę The Elder Scrolls III: Morrowind. Niestety, ostateczna data premiery tego moda również pozostaje nieznana.

  1. Oficjalna strona Elder Scrolls Renewal Project
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.