Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2013, 22:00

autor: moir

Przegląd MMO (23/08/2013) – m.in. EverQuest Next Landmark, Guild Wars 2, The Elder Scrolls Online

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. pierwsze konkrety na temat EverQuest Next Landmark, ostatnie wydarzenia ze świata Guild Wars 2 oraz najnowsze doniesienia w sprawie modelu biznesowego The Elder Scrolls Online.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. kolejne doniesienia w sprawie EverQuest Next Landmark, bieżące wydarzenia ze świata Guild Wars 2, a także najnowsze informacje dotyczące modelu biznesowego The Elder Scrolls Online. Ponadto wspominamy o takich grach jak DC Universe Online, Dungeons & Dragons Online, WildStar oraz World of Warcraft.

EverQuest Next Landmark

W minionym tygodniu poznaliśmy kolejne szczegóły dotyczące EverQuest Next Landmark, czyli pobocznej produkcji, stanowiącej niejako uzupełnienie najnowszego dzieła studia Sony Online Entertainment – EverQuest Next. Deweloperzy oświadczyli, że Landmark będzie o wiele bardziej rozbudowany niż mogło się wydawać na początku i będzie „nie grą w budowanie, lecz prawdziwym MMO”.

Tytuł otrzyma pełne wsparcie, typowe dla tego gatunku. Gracze będą mogli zakładać swoje własne gildie, organizować listy przyjaciół, komunikować się za pomocą czatu głosowego oraz tekstowego, a także porównywać swoje osiągnięcią z innymi za pomocą specjalnych rankingów. W grze nie zabraknie również narzędzi służących do nagrywania (i odtwarzania) całego procesu powstawania konstrukcji, co zapewne spowoduje, że przez serwisy typu YouTube przeleje się fala tego rodzaju materiałów.

W dalszym ciągu nie ujawniono kiedy Landmark trafi w ręce spragnionych graczy, choć wstępne plany deweloperów mówią, że stanie się to jeszcze tej zimy. Więcej szczegółów na temat znajdziecie w specjalnie przygotowanej przez nas wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry EverQuest Next

Guild Wars 2

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi przypuszczeniami, obchody zawarte w ramach aktualizacji Queen’s Speech zostały zakłócone przez nikczemną Scarlet Briar. Nie oznacza to jednak, że deweloperzy ze studia ArenaNet zrezygnowali ze swoich dotychczasowych zamierzeń. Wydarzenie, obecnie przemianowane na Clockwork Chaos, odbywa się zgodnie z planem i obfituje w wiele dodatkowych atrakcji, które znacznie wyznaczają poza początkowe założenia.

W ramach wtorkowego uaktualnienia gracze mogą m.in. stanąć naprzeciw mechanicznej armii dowodzonej przez wspomnianą już Scarlet, odblokować szereg dodatkowe osiągnięcia, nauczyć się zupełnie nowych schematów, a także zdobyć wiele rzadkich (i egzotycznych) łupów. Bardzo dokładny spis całej „nadplanowej” zawartości znajdziecie pod tym adresem. Nie zabraknie tam również listy typowych zmian i poprawek w mechanice rozgrywki, które twórcy przemycają przy okazji każdej podobnej aktualizacji.

Przypominamy, że to właśnie dziś rozpoczęto darmowy weekend z Guild Wars 2, podczas którego wszyscy chętni będą mogli dołączyć do światia Tyrii i na własne oczy przekonać się, co takiego sprawiło, że produkcja ta została okrzyknięta najszybciej sprzedającym się MMORPG w historii. Warto się pośpieszyć, bowiem testy zostaną zakończone w poniedziałek, tj. 26 sierpnia, o godzinie 5:59 rano. Zainteresowanych odsyłamy na oficjalną stronę gry, gdzie znajdą wszystkie niezbędne informacje.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2

The Elder Scrolls Online

Przedstawiciele studia ZeniMax Online, pracującego obecnie nad The Elder Scrolls Online, ujawnili w wywiadzie udzielonym zachodniemu serwisowi Gamestar, jaki model płatności postanowili wybrać dla swojej najnowszej produkcji. Matt Firor, dyrektor naczelny zespołu, oświadczył, że skorzystają oni z płatności w formie subskrypcji. Twórcy tłumaczą swoją decyzję m.in. ograniczeniami, do jakich zmuszeni zostaliby w przypadku wyboru modelu free-to-play.

Rdzeniem gier z serii The Elder Scrolls od zawsze było pozwolenie graczom na pójście gdzie chcą, bycie kim chcą i robienie tego co chcą. Wierzymy, że wprowadzenie płatnych barier pomiędzy graczem a dostępną zawartością w jakimkolwiek aspekcie gry zniszczyłoby to poczucie wolności. Stała, skromna opłata za comiesięczny dostęp do 100% zawartości lepiej pasuje do marki i gry niż model, w którym musisz płacić za kolejne elementy rozgrywki.

Miesięczny abonament ma wynosić ok. 13 euro, zaś w przypadku wykupu dłuższej subskrypcji przewidziane będą odpowiednie zniżki. Niewykluczone, że na polskim rynku obowiązywać będą nieco inne (tj. mniejsze) ceny. W grze pojawią się także mikropłatności, które nie będą jednak w żaden sposób wpływać na samą rozgrywkę. W zamian za gotówkę będziemy mogli m.in. zmienić imię prowadzonej przez nas postaci.

Szerzej na temat ostatnich doniesień w sprawie The Elder Scrolls Online przeczytacie w przygotowanych przez nas w minionym tygodniu wiadomościach.

  1. Wiadomość – The Elder Scrolls Online jednak z abonamentem i mikropłatnościami
  2. Wiadomość – The Elder Scrolls Online z płatnością w formie subskrypcji
  3. Oficjalna strona internetowa gry The Elder Scrolls Online

DC Universe Online

Ósmy pełnoprawny dodatek do DC Universe Online zadebiutuje na rynku dokładnie 3 września. Rozszerzenie Sons of Trigon wprowadzi do świata superbohaterów znanych z komiksów DC m.in. zupełnie nową lokację, postacie, osiągnięcia, przedmioty oraz moce. Jego cena wynosić będzie 10 dolarów, co jest absolutnym standardem w przypadku tego tytułu. Posiadacze kont Legendary będą mogli rozpocząć zabawę ze świeżą zawartością już 26 sierpnia.

  1. Oficjalna strona internetowa gry DC Universe Online

Dungeons & Dragons Online

Kilka dni temu miała miejsce premiera drugiego dużego dodatku do Dungeons & Dragons Online. Rozszerzenie zatytułowane Shadowfell Conspiracy wprowadza do świata gry nie tylko nowe lokacje oraz zwiększony limit poziomów doświadczenia, lecz także kolejne zadania, bohaterów oraz umiejętności. Jego cena waha się, w zależności wersji, od 30 do 50 dolarów. Więcej informacji na temat dodatku znajdziecie pod tym adresem.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Dungeons & Dragons Online

WildStar

Jak się okazuje, deweloperzy ze studia ZeniMax Online nie są osamotnieni w swojej decyzji o wprowadzeniu modelu płatności opartego na miesięcznych subskrypcjach. Na podobny pomysł wpadli twórcy z Carbine Studios, którzy w minionym tygodniu zdradzili, że ich debiutancka produkcja również zostanie wydana w oparciu o model abonamentowy. Za 30 dni zabawy w WildStar będziemy musieli zapłacić niespełna 13 euro miesięcznie. Szerzej na ten temat przeczytacie w przygotowanej przez nas wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry WildStar

World of Warcraft

Główny projektant World of Warcraft powiedział, w wywiadzie udzielonym zachodniemu serwisowi NOW Gamer, że niewykluczonym jest, że w bliżej nieokreślonej przyszłości sztandarowa produkcja firmy Blizzard Entertainment przejdzie na model free-to-play. Deweloper zaznaczył jednak, że jego zdaniem system abonamentowy nie umarł i na rynku zawsze znajdzie się miejsce dla gier działających w oparciu o niego.

  1. Oficjalna strona internetowa gry World of Warcraft