Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2013, 22:00

Przegląd MMO (16/08/2013) – m.in. Defiance, Guild Wars 2, World of Warcraft

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. pierwsze DLC do Defiance, najnowszą aktualizację Guild Wars 2 oraz bieżące doniesienia o zawartości patcha 5.4 do World of Warcraft.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. zawartość najnowszego DLC do Defiance, kolejną aktualizację Guild Wars 2, a także elementy patcha 5.4 do World of Warcraft. Ponadto wspominamy o takich grach jak Aion, Final Fantasy XIV: A Realm Reborn oraz War Thunder.

Defiance

Firma Trion World Network ogłosiła, że już 20 sierpnia w ręce graczy trafi najnowsze DLC do ich sztandarowego tytułu – Defiance. W skład paczki zatytułowanej Castithan Charge Pack wchodzić będzie następująca zawartość:

 1. Możliwość gry rasą Castithan.
 2. Dostęp do nowych aren oraz specjalnej broni Castithan blade.
 3. Opcja pojedynkowania się z innymi graczami.
 4. Możliwość sterowania 4-osobowym Raptor Truckiem.
 5. Tryb oblężeń.
 6. Nowe bronie, pościgi, linie fabularne, trofea oraz osiągnięcia.

Żeby w pełni cieszyć się najnowszym dodatkiem niezbędnę będzie posiadania Season Pass, które można nabyć (w cenie 30 dolarów) pod tym adresem.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Defiance

Guild Wars 2

Dokładnie 20 sierpnia w świecie Tyrii zadebiutuje kolejna aktualizacja zatytułowana Queen’s Speech. Będzie ona stanowić kontynuację obchodów uroczystości z okazji jubileuszu panowania królowej Jennah, która wygłosi tego dnia specjalne przemówienie. Nieoficjalnie mówi się, że będzie zawierać ono wyjątkową niespodziankę i z pewnością zaskoczy wszystkich obecnych.

Oprócz wspomnianej mowy, deweloperzy przygotowali także kilka dodatkowych atrakcji:

 1. 20 sierpnia godzina 21:00 livestream, podczas którego deweloperzy ze studia ArenaNet wprowadzą graczy w tajniki najnowszej aktualizacji.
 2. Początek 20 sierpnia – wszyscy gracze odwiedzający Divinity’s Reach będą mieli okazję wysłuchać oficjalnego przemówienia królowej Jennah.
 3. 31 sierpnia – obchody z okazji pierwszych urodzin Guild Wars 2.

Warto wspomnieć, że wszystkie postacie, które będą obchodziły w najbliższym czasie swoje „urodziny”, otrzymają specjalny prezent – miniaturkę królowej Jennah, zwój doświadczenia oraz 24-godziny booster.

Wiele wkazuje na to, że zbliżające się uaktualnienie będzie pełne niespodzianek. Jeśli przyjrzymy się stronie zapowiadającej jego nadejście, z pewnością zauważymy że zamieszczony tam napis padł ofiarą wandali. Czyżby twórcy przygotowywali nas na atak przeciwników monarchini?

Aktualizacja Queen’s Speech wprowadzi również szereg dodatkowej zawartości, obejmującej m.in. tryb WvW oraz usunięcie efektu cullingu w PvE. Na zwolenników starć pomiędzy serwerami czekają nowe umiejętności oraz drobne poprawki w systemie zdobywania doświadczenia.

Wszystkim, którzy nie mieli dotąd okazji zapoznać się bliżej ze światem Guild Wars 2, przypominamy o zbliżającym się wielkimi krokami weekendowym trialu. Potrwa on od 23 do 25 sierpnia włącznie i nie będzie wymagać jakichkolwiek zaproszeń. Zainteresowani powinni udać się pod ten adres, gdzie będą mogli założyć konto i pobrać grę.

Na zakończenie zachęcamy do zapoznania się z infografiką przygotowaną przez wiernych fanów produkcji studia ArenaNet. Przedstawia ona liczbowe podsumowanie pierwszego roku istnienia gry. Zapewne niebawem pojawią się podobne materiały autorstwa samych deweloperów.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2

World of Warcraft

W minionym tygodniu poznaliśmy kilka nowych szczegółów dotyczących aktualizacji 5.4 do najpopularniejszej gry MMO na świecie – World of Warcraft. Twórcy planują m.in. zbalansować niektóre z dostępnych w produkcji klas, a także wprowadzić nową lokację, wyspę Timeless.

By zapewnić wszystkim użytkownikom jak najlepszą (i sprawiedliwą) zabawę, deweloperzy ze studia Blizzard Entertainment zdecydowali się ponownie przyjrzeć profesjom, które możemy znaleźć w świecie Azeroth. Autorzy mają zamiar wprowadzić sporo zmian wpływających na dotychczasowy balans pomiędzy nimi. Niektóre umiejętności zostaną osłabione, inne zaś wzmocnione – zależnie od potrzeb. Oczywiście nie powinniśmy oczekiwać cudów – system na pewno nie będzie idealny, lecz sytuacja z pewnością ulegnie poprawie. Szczegółów na ten temat dowiecie się pod tym adresem.

Tereny wyspy Timeless mają być natomiast stworzone głównie z myślą o graczach, którzy preferują zabawę w pojedynkę. Na jej obszarze znajdziemy kilkanaście nowych zadań, których lokalizacja będzie jednak początkowo nieznana. Ma to zachęcić nas do eksploracji i dogłębnego poznania wyspy. Polując na Timeless Isle będziemy zdobywać specjalne monety, za pomocą których zakupimy unikatowe wyposażenie oraz wierzchowce. Nie zabraknie także świeżych wyzwań PvE (w postaci raid bossów) oraz PvP (Censer of Eternal Agony). Zainteresowanych odsyłamy do przygotowanej przez nas wiadomości, w ramach której znajdziecie dokładne omówienie wszystkich elementów dostępnych na wyspie.

 1. Oficjalna strona internetowa gry World of Warcraft

Aion

To już ostatnie dni przed oficjalną premierą aktualizacji 4.0 w Europie. 28 sierpnia na serwerach należących do lokalnego wydawcy gry, niemieckiej firmy Gameforge, zadebiutują dwie zupełnie nowe klasy – Artysta oraz Inżynier. To dopiero początek, bo jak wiemy obecnie trwają koreańskie testy uaktualnienia 4.5. Poniżej znajdziecie zwiastuny prezentujące wspomniane profesje.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Aion

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Jutro, tj. 17 sierpnia, zgodnie z zapowiedzią, rozpoczną się otwarte beta-testy Final Fantasy XIV: A Realm Reborn. Ich uczestnicy będą mogli sprawdzić wszystkie kluczowe elementy rozgrywki do 20 poziomu doświadczenia włącznie. Warto pamiętać, że postacie stworzone w trakcie testów nie zostaną usuniętę i trafią do pełnej wersji gry, która trafi na rynek 27 sierpnia.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

War Thunder

Najnowsza produkcja firmy Gaijin Entertainment, War Thunder, trafiła już do dystrybucji cyfrowej za pomocą platformy Steam. Gra dostępna jest w systemie free-to-play, jednak istnieje także możliwość nabycia specjalnej paczki (do 19 sierpnia w cenie niespełna 17,5 euro), w ramach której otrzymamy dodatkowe samoloty, kampanie oraz inne bonusy. Całość dostępna jest pod tym adresem.

 1. Oficjalna strona internetowa gry War Thunder