Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2013, 18:56

autor: Hed

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn zaprasza do otwartej bety – start 17-go sierpnia

Otwarta beta Final Fantasy XIV: A Realm Reborn odbędzie się w dniach od 17 do 19 sierpnia na PC i PlayStation 3. Firma Square Enix ujawniła też informacje o wczesnym dostępie do pełnej wersji swojej gry MMO, który przysługuje przy zamówieniu przedpremierowym.

Znamy termin otwartej bety Final Fantasy XIV: A Realm Reborn. - Final Fantasy XIV: A Realm Reborn zaprasza do otwartej bety – start 17-go sierpnia - wiadomość - 2013-08-09
Znamy termin otwartej bety Final Fantasy XIV: A Realm Reborn.

Poznaliśmy termin startu otwartej bety Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, która pozwoli sprawdzić, jak firma Square Enix spisała się z próbą uratowania swojej gry MMO. Ogólnodostępne testy odbędą się w dniach od 17 do 19 sierpnia na dwóch platformach: pecetach i PlayStation 3. Weterani trzeciej fazy bety będą mogli zalogować się dzień wcześniej. W czwartym etapie będzie można sprawdzić wszystkie elementy gry do 20 poziomu postaci. Co ciekawe, bohaterowie nie będą kasowani, więc przeniesiemy ich do pełnej wersji produkcji.

Wydawca ujawnił także szczegóły tak zwanego wczesnego dostępu do pełnej wersji produkcji, który jest jednym z bonusów przy złożeniu przedpremierowego zamówienia. Osoby, którym przysługuje ten dodatek, będą mogły logować się do Final Fantasy XIV od 24 sierpnia, czyli na trzy dni przed oficjalnym startem. Kupując tytuł na dowolnej platformie otrzymamy darmowe 30 dni czasu gry. Miesięczna subskrypcja będzie kosztowała 12,99 dolara.

Square Enix ma w zanadrzu jeszcze kilka informacji. Po pierwsze, tydzień po premierze gry pojawi się dedykowana jej aplikacja iOS – Final Fantasy XIV: Libra Eorzea. Po drugie, wydawca szykuje bonusy dla osób, które będą opłacały abonament – nagrody dla „weteranów” otrzymamy przy pułapach 30, 60 lub 90 dni. Dodatkowo, osoby które zarejestrowały się do Final Fantasy XIV 1.0 będą mogły grać za darmo do 9 września.

Zainteresowanych szczegółami bety i samej gry odsyłamy na forum Square Enix, gdzie firma odpowiedziała dzisiaj na wiele pytań fanów. Warto sprawdzić też wymagania edycji pecetowej za pomocą wypuszczonego niedawno benchmarku.

  1. Oficjalna strona Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn to drugie podejście do gry MMO po jej nieudanym starcie. Firma Square Enix poprawiła wiele elementów produkcji i rozbudowała ją o nowe pomysły. Tym razem startuje ona też równocześnie na PC oraz PlayStation 3 z opcją grania tą samą postacią na obu platformach (niestety, wymaga to kupna dwóch egzemplarzy gry). Final Fantasy XIV kosztuje 99,99 złotych na PC i 149,99 złotych na PlayStation 3.