Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2013, 12:31

autor: Hed

Benchmark Final Fantasy XIV: A Realm Reborn – przetestuj grę i swojego peceta

Firma Square Enix wypuściła benchmark Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, czyli odświeżonej wersji swojej gry MMO. Test pozwala sprawdzić, czy nasz komputer jest gotowy na tę produkcję.

Gra Final Fantasy XIV: A Realm Reborn otrzymała benchmark. - Benchmark Final Fantasy XIV: A Realm Reborn – przetestuj grę i swojego peceta - wiadomość - 2013-08-02
Gra Final Fantasy XIV: A Realm Reborn otrzymała benchmark.
Final Fantasy XIV: A Realm Reborn:
  • Benchmark gry pozwala sprawdzić, czy nasz komputer jest na nią gotowy i stworzyć postać
  • Wynik ponad 7000 w teście gwarantuje możliwość grania w maksymalnych ustawieniach
  • Benchmark jest dostępny za darmo i zajmuje 2,6 GB

Firma Square Enix wypuściła nowy benchmark Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, przy pomocy którego można sprawdzić czy nasz komputer ma odpowiednio mocną konfigurację. Krótkie demo wykorzystuje mapy oraz postacie występujące w produkcji i przyznaje punktację pecetowi użytkownika. Na komputerach, które zdobędą ponad 7000 punktów odświeżona wersja Final Fantasy XIV będzie działać bez problemów w najwyższych ustawieniach.

Benchmark można ściągnąć za darmo ze strony Final Fantasy XIV i do jego działania nie jest wymagane posiadanie żadnego konta. Aplikacja zajmuje 2,6 GB i zawiera scenkę zbudowaną na silniku gry. Warto zaznaczyć, że test i finalna wersja produkcji nie są kompatybilne z Windowsem XP, nawet mimo faktu, że korzystają tylko z DirectX 9.0c. Żeby uruchomić benchmark trzeba więc dysponować systemem Windows Vista, 7 lub 8.

W skład tego programu wchodzi jeszcze jeden element - moduł tworzenia postaci. Za jego pomocą można wykreować własnego bohatera i zapisać jego ustawienia, by przenieść je do bety lub finalnej gry. Szczegółowy opis benchmarku, włącznie z opisem punktacji, znajdziecie na jego oficjalnej stronie

  1. Oficjalna strona Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
  2. Benchmark i edytor postaci Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Benchmark Final Fantasy XIV: A Realm Reborn – przetestuj grę i swojego peceta - ilustracja #2Final Fantasy XIV: A Realm Reborn to odświeżona wersja gry MMO, za którą odpowiada studio Square Enix. Produkcja wystartowała w 2010 roku i spotkała się z dużą krytyką recenzentów oraz graczy. Z tego powodu, wydawca zamknął serwery i rozpoczął prace nad poprawianiem tytułu. A Realm Reborn zawiera mnóstwo poprawek w zakresie konstrukcji świata, systemu walki, czy rozwoju postaci. Ponowna premiera gry odbędzie się pod koniec sierpnia na PC i PlayStation 3.