Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2013, 12:51

autor: luckie

The Elder Scrolls Online na nowym gameplayu i screenach

W sieci pojawił się nowy gameplay z The Elder Scrolls Online. Został on opublikowany i skomentowany przez serwis CVG. Przy okazji dowiedzieliśmy się więcej na temat systemu dialogowego, kreacji postaci oraz walki.

Co nowego na filmie?
  1. System dialogowy
  2. Prezentacja kilku krain
  3. System walki i nowi przeciwnicy
  4. Omówiony edytor kreacji postaci

Serwis Computer and Video Games opublikował materiał wideo prezentujący fragment rozgrywki z The Elder Scrolls Online. Po raz pierwszy możemy zobaczyć jak wygląda system dialogowy w grze (w 3 minucie filmu). Przypomina on nieco to, co znamy z The Elder Scrolls V: Skyrim. Podobnie jak to było w Star Wars: The Old Republic, wypowiedzi postaci niezależnych zostaną w pełni udźwiękowione.

Przedstawiciele serwisu CVG zauważyli, że NPC-e różnią się od siebie wyglądem. Wynika to z niezwykle rozbudowanego (zwłaszcza jak na MMO) edytora postaci. Zamiast wybierać spośród kilku modyfikatorów, tworząc swojego bohatera będziemy mogli dokładnie określić kształt jego lub jej sylwetki, głowy i nóg. System pozwoli nam ustalić wygląd wszystkich części ciała – stóp, bioder, karku, a nawet pośladków. Dzięki temu spotkanie „bliźniaka” w świecie The Elder Scrolls Online będzie graniczyło z cudem.

W związku z zastosowaniem perspektywy pierwszoosobowej, walka przypomina trochę RPG-owe odsłony serii. W przeciwieństwie do większości MMORPG-ów, zadawane obrażenia nie będą przedstawione w formie uciekających punktów – zobaczymy je jedynie w formie kurczącego się paska życia. Na filmie widać też kilku nowych wrogów.

FPP w MMO to rzadkość (źródło: CVG) - The Elder Scrolls Online na nowym gameplayu i screenach - wiadomość - 2013-08-02
FPP w MMO to rzadkość (źródło: CVG)

Autorzy powyższego filmu zastanawiają się także nad rozwojem bohaterów. Jak wiemy, na początku gry ustalimy klasę postaci, ale wybór ten nie będzie nas zbytnio ograniczał. Według zapewnień twórców możliwe ma być np. stworzenie maga walczącego dwuręcznym mieczem. Takie rozwiązanie może nadać zupełnie nowego wymiaru rozgrywce PvP – samo poznanie klasy przeciwnika nie powie nam wiele o jego faktycznych umiejętnościach, a napotkany healer może się okazać całkiem niezłym tankiem.

Gameplay ukazuje także sceny z różnych krain kontynentu Tamriel, m.in. prowincji Skyrim. Widać przy tej okazji, że weterani piątej części cyklu The Elder Scrolls nie będą ponownie zwiedzać dobrze znanych lokacji, ponieważ akcja MMORPG-a studia Zenimax Online rozgrywa się 1000 lat wcześniej. Na prezentowanym materiale grający odwiedza wioskę Bleakrock, której próżno szukać w Skyrimie. Poniżej znajdziecie kilka nowych screenów z gry:

Źródło: CVG - The Elder Scrolls Online na nowym gameplayu i screenach - wiadomość - 2013-08-02
Źródło: CVG
Źródło: CVG - The Elder Scrolls Online na nowym gameplayu i screenach - wiadomość - 2013-08-02
Źródło: CVG
Źródło: CVG - The Elder Scrolls Online na nowym gameplayu i screenach - wiadomość - 2013-08-02
Źródło: CVG
Źródło: CVG - The Elder Scrolls Online na nowym gameplayu i screenach - wiadomość - 2013-08-02
Źródło: CVG