Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2013, 12:17

autor: Góral

Call of Duty: Ghosts mniej popularne w pre-orderze niż Black Ops 2

Firma Activision, wydawca gry Call of Duty: Ghosts, poinformowała, że tytuł cieszy się mniejszym zainteresowaniem w zamówieniach przedpremierowych, niż poprzednia odsłona serii - Black Ops 2. Ma to związek z nadchodzącą przesiadką graczy na nową generację konsol.

Prezes firmy Activision Publishing, Eric Hirshberg, wyjawił, że popularność zamówień przedpremierowych na grę Call of Duty: Ghosts jest mniejsza od tej, którą cieszyły się pre-ordery na zeszłoroczną odsłonę serii - Call of Duty: Black Ops 2.

Call of Duty: Ghosts zadebiutuje w listopadzie. - Call of Duty: Ghosts mniej popularne w pre-orderze niż Black Ops 2 - wiadomość - 2013-08-02
Call of Duty: Ghosts zadebiutuje w listopadzie.

Według Hirshberga sytuacja nie jest zaskakująca, ponieważ wkrótce na rynku zadebiutują konsole nowej generacji i wielu klientów jeszcze zastanawia się nad wyborem platformy docelowej. Jednocześnie pochwalono się, że i tak liczba pre-orderów jest dwa razy wyższa, niż miało to miejsce w przypadku pierwszej odsłony podserii Black Ops.

Przy okazji ujawniono, że cyfrowa dystrybucja ma coraz większe znaczenie dla Activision. Koncern zanotował ponad 100% wzrost sprzedaży wirtualnych egzemplarzy gier i dodatków z serii Call of Duty w drugim kwartale bieżącego roku (zakończonym w czerwcu) w porównaniu do tego samego okresu poprzedniego roku. Dodatkowo poinformowano, że w tym samym czasie klienci zakupili więcej egzemplarzy Black Ops 2, niż Modern Warfare 3 rok wcześniej. Krótko pisząc, marka nic nie traci na znaczeniu, a wręcz przeciwnie.

Call of Duty: Ghosts ukaże się w Stanach Zjednoczonych 5 listopada w wersji na komputery PC i konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3. Produkcja trafi także na urządzenia nowej generacji i będzie ich tytułem startowym. Niestety nie wiemy kiedy to nastąpi, gdyż nie znamy daty premiery PlayStation 4 i Xbox One.

My mieliśmy już okazję zobaczyć grę w akcji - pierwszy raz na specjalnym pokazie dla dziennikarzy, a drugi w czasie targów E3. Obaj nasi redaktorzy stwierdzili, że szykuje się po prostu kolejna widowiskowa odsłona najpopularniejszej obecnie strzelanki na rynku. Przy okazji przypominam, że 14 sierpnia będzie mieć miejsce prezentacja trybu wieloosobowego. Transmisję, która rozpocznie się o godzinie 18.30 czasu polskiego, będzie można obejrzeć na żywo na oficjalnej stronie gry.