Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2009, 09:45

autor: Jiker

Batman: Arkham Asylum otrzyma w najbliższym czasie nie jeden, a dwa dodatki DLC

Przedstawiciele europejskiego oddziału firmy Sony Computer Entertainment poinformowali za pośrednictwem oficjalnego bloga PlayStation, że jedna z najlepszych produkcji bieżącego roku – Batman: Arkham Asylum wyprodukowane przez Rocksteady Studios – otrzyma w najbliższym czasie nie jeden, a dwa dodatki DLC.

Przedstawiciele europejskiego oddziału firmy Sony Computer Entertainment poinformowali za pośrednictwem oficjalnego bloga PlayStation, że jedna z najlepszych produkcji bieżącego roku – Batman: Arkham Asylum wyprodukowana przez Rocksteady Studios – otrzyma w najbliższym czasie nie jeden, a dwa dodatki DLC.

Batman: Arkham Asylum otrzyma w najbliższym czasie nie jeden, a dwa dodatki DLC - ilustracja #1

Pierwsze rozszerzenie, zatytułowane Insane Night, zostanie opublikowane już 17 września. Będzie ono w pełni darmowe i to zarówno na konsolach (Xbox 360, PlayStation 3), jak i komputerach osobistych. Premiera drugiego dodatku – Prey in the Darkness – odbędzie się z kolei 24 września i póki co, z uwagi na jego zapowiedź w ramach bloga PlayStation, pewny jest jedynie debiut na konsoli PlayStation 3. Spodziewamy się jednak, że edycje na pozostałe platformy zostaną już niedługo potwierdzone. Nie wiemy przy tym czy także drugie DLC będzie dostępne za darmo.

Nie dysponujemy także informacjami na temat zawartości obu dodatków. Dziennikarze zachodnich mediów sugerują jednak, że prawdopodobnie będziemy mieć tu do czynienia z nowymi wyzwaniami (tryb Challenge). Mają na to wskazywać tytuły dodatków. Raczej wątpliwym jest, by w ramach któregoś z nich udostępniono postać Jokera – zawartość ta ma status ekskluzywnej względem konsoli PlayStation 3 i raczej wątpliwym jest, by twórcy odblokowali ją także dla właścicieli pozostałych platform, na których ukazał się Batman: Arkham Asylum.

Warto przy okazji zwrócić uwagę na świetną sprzedaży dzieła Rocksteady Studios. Mianowicie, z informacji podanych wczoraj przez redakcję Los Angeles Times wynika, że posiadacze konsol zakupili w dwa tygodnie od chwili debiutu dwa miliony egzemplarzy produkcji. Batman: Arkham Asylum wskoczyło dzięki temu do grona najszybciej sprzedających się gier w historii, a przecież 15 września (18 września w Polsce) odbędzie się jeszcze debiut edycji pecetowej. Z pewnością wpłynie ona na poprawę wypracowanego rezultatu. Pomoże jej w tym szereg dodatków związanych ze wsparciem dla technologii PhysX. Dzięki temu zabiegowi autorom gry udało się m.in. poprawić fizykę świata, a także uzupełnić produkcję o kilka smaczków (fruwające papiery, lepsze efekty cząsteczkowe itd.).

W obliczu świetnych rezultatów Batman: Arkham Asylum zapowiedź kontynuacji dzieła jest już tylko kwestią czasu. Przedstawiciele Rocksteady Studios uzależniali przecież możliwość wyprodukowania sequela właśnie od wysokości sprzedaży gry.