Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2009, 10:30

autor: Jiker

Kolejne szczegóły o nowej grze twórców Titan Questa

Poznaliśmy kilka dodatkowych szczegółów na temat nowej gry byłych twórców Titan Questa. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że tajemniczy tytuł, mający być rasowym action-RPG utrzymanym w stylu charakterystycznym dla marki Diablo zostanie najprawdopodobniej wydany wyłącznie w ramach serwisów cyfrowej dystrybucji.

Poznaliśmy kilka dodatkowych szczegółów na temat nowej gry twórców Titan Questa. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że tajemnicza pozycja, mająca być rasowym action-RPG utrzymanym w stylu charakterystycznym dla marki Diablo zostanie najprawdopodobniej wydana wyłącznie w ramach serwisów cyfrowej dystrybucji. Niestety, ciągle nie poznaliśmy jej oficjalnego tytułu.

Kolejne szczegóły o nowej grze twórców Titan Questa - ilustracja #1

W rozmowie z redakcją serwisu Gamasutra.com przedstawiciele brytyjskiego studia Crate Entertainment poinformowali, że ich najnowsza pecetowa produkcja będzie tytułem niskobudżetowym. Nie powinniśmy się zatem spodziewać rozbudowanego systemu rozgrywki oraz wielkiej kampanii reklamowej (wynika to m.in. z braku wydawcy). Nie dziwi więc fakt, że twórcy nie spodziewają się osiągnięcia przez ich grę wysokiego poziomu sprzedaży. „Będziemy zadowoleni, jeżeli uda się jej wypracować rezultat na poziomie 10% ogólnej sprzedaży Titan Questa ”, powiedzieli Arthur Bruno oraz Eric Campanella.

Warto w tym momencie zauważyć, że zdecydowanie wysokobudżetowy Titan Quest mimo problemów z piractwem sprzedał się na tyle dobrze, że producenci z zamkniętego w lutym 2008 roku studia Iron Lore (to właśnie z tej firmy wywodzą się założyciele Crate Entertainment)zdołali wyjść na swoje.

Crate Entertainment ma nadzieję, że wspieranie najnowszej propozycji studia poprzez publikację płatnych rozszerzeń i opcjonalnej zawartości w formie dodatków DLC wpłynie pozytywnie na wzrost przychodu z tytułu sprzedaży. Z pewnością pomoże w tym także sława Titan Questa – produkcji ze wszech miar udanej i mającej do dzisiaj wielu wiernych fanów.

Do tej pory na temat nowego produktu Crate Entertainment nie wiedzieliśmy zbyt wiele. Pewnym było w sumie tylko to, że świat gry będzie o wiele mroczniejszy od uniwersum Titan Questa. Tytuł ma się także cechować się całkiem rozbudowanym wątkiem fabularnym oraz stosunkowo niewielką liniowością rozgrywki. Graczy do zabawy ma zachęcać m.in. możliwość odblokowania sekretnych obszarów oraz wysoki poziom trudności. W procesie dewelopingu gry skorzystano z silnika graficznego użytego do produkcji Titan Questa.

Przypominamy jednocześnie, że Crate Entertainment przez pewien czas pracowało nad innym action-RPG – mianowicie, Black Legion na Xboksa 360. Próba zakończyła się jednak niepowodzeniem, m.in. z powodów finansowych. Przyspieszyło to tylko podjęcie decyzji o rozpoczęciu dewelopingu opisanego wyżej tytułu na PC.