Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2010, 14:48

Wieści ze świata (Mass Effect 2, God of War III, Bayonetta) 25/1/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: 3 miliony PS3 w Wielkiej Brytanii, BBC o powrocie do produkcji gier, przyszłość marki Bayonetta, promocyjne Fallen Earth, startowe dodatki do Mass Effect 2, R.U.S.E. bez narzędzi edycyjnych i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: 3 miliony PS3 w Wielkiej Brytanii, BBC o powrocie do produkcji gier, przyszłość marki Bayonetta, promocyjne Fallen Earth, startowe dodatki do Mass Effect 2, R.U.S.E. bez narzędzi edycyjnych i inne. Zapraszamy do lektury.

PlayStation 3

Koncern Sony Computer Entertainment poinformował, że PlayStation 3 znalazło w samej tylko Wielkiej Brytanii ponad trzy miliony nabywców. Konsola trafiła do sprzedaży na rynku brytyjskim, jak i w całej Europie, 23 marca 2007 roku. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że firma zarejestrowała w październiku ubiegłego roku domenę PlayStationArc.com. Przypominamy, że to jedna z potencjalnych nazw dla PlayStation Motion Controller – nowego, wykrywającego ruch gadżetu do sterowania w grach.

Tony Hawk: RIDE

Tony Hawk, słynny skater i promotor gier deskorolkowych sygnowanych jego nazwiskiem, oświadczył za pośrednictwem Twittera, że kolejna produkcja studia Robomodo zapowiada się na znacznie lepszą od źle przyjętego Tony Hawk: RIDE. Przypominamy, że była to pierwsza produkcja wykorzystująca kontroler w kształcie deskorolki – gra otrzymała bardzo niskie oceny od mediów, odnotowała niską sprzedaż, która była podyktowana nie tylko wątpliwą jakością, ale i wysoką ceną (na poziomie około 120 dolarów). Tony Hawk miał oczywiście na myśli kontynuację RIDE-a, która powinna zostać szerzej opisana już wkrótce. O tym, że gra powstaje informowaliśmy jeszcze w listopadzie ubiegłego roku.

BBC

Szefostwo brytyjskiej telewizji BBC rozważa bardzo poważnie możliwość podjęcia kolejnej próby podboju rynku elektronicznej rozrywki. Wstępne plany zakładają produkcję gier na bazie jego najpopularniejszych licencji (m.in. Top Gear, Doctor Who). Miałyby one trafić przede wszystkim na konsole Wii i Nintendo DS, iPhone’a, a także do bazy aplikacji serwisów społecznościowych (Facebook, MySpace).

Bayonetta

Hideki Kamiya, reżyser gry akcji Bayonetta, powiedział w rozmowie z dziennikarzem magazynu Game Informer, że możliwość wyprodukowania kontynuacji przygód wiedźmy Bayonetty jest bardzo prawdopodobna. Kamiya oznajmił, że osobiście bardzo chętnie stworzyłby spin-off, czyli coś w rodzaju historii pobocznej, przy pomocy której wzbogaciłby świat marki o nowe powiązania fabularne. Bayonetta zadebiutowała Europie na początku tego roku. Dzieło opracowane przez studio PlatinumGames zostało wydane na Xboksa 360 i PlayStation 3.

Wieści ze świata (Mass Effect 2, God of War III, Bayonetta) 25/1/10 - ilustracja #1

God of War III

Producent gry God of War III, John Hight z Sony Santa Monica, oznajmił w wywiadzie dla MTV Multiplayer, że trzecia odsłona przygód Kratosa zaoferuje graczom ponad dziesięć godzin rozgrywki. Przypominamy, że GoWIII zadebiutuje na światowym rynku w marcu.

Fallen Earth

Producenci gry MMO Fallen Earth uruchomili promocję dla byłych użytkowników. Mianowicie, w momencie ponownego zalogowania się do systemu otrzymają oni dziesięć dni darmowej rozgrywki. Uwaga – z oferty mogą skorzystać tylko te osoby, które nie logowały się do gry od co najmniej 60 dni.

Mass Effect 2

Zestaw darmowych, startowych DLC do Mass Effect 2 znalazł się już w bazie Xbox Live, informują zachodnie media. Stosowne odnośniki do każdego z dodatków znajdziecie na łamach brytyjskiego IGN. Pamiętajcie jednak, że będziecie mogli je pobrać za pośrednictwem systemu Cerberus Network (wykorzystując oczywiście specjalny kod dołączony do pudełka z grą). Takowa możliwość zostanie uruchomiona wraz z wprowadzenie ME2 do sklepów – w Stanach Zjednoczonych stanie się to jutro, z kolei w Europie w najbliższy piątek.

Redakcja serwisu IGN.com opisała również kwestię zmiany płyt w przypadku wersji na Xboksa 360 – jak dobrze wiemy, ME2 zostanie wydane na dwóch nośnikach. Okazuje się, że grę uruchomimy wkładając do napędu płytę nr 1. Po wprowadzeniu oraz ukończeniu kilku wstępnych misji zostaniemy poproszeni o zamianę na dysku nr 2, by pod koniec rozgrywki jeszcze raz powrócić do nośnika nr 1.

Mass Effect

Casey Hudson z firmy BioWare zdradził w rozmowie z MTV Multiplayer, że wielkie wytwornie Hollywood poważnie zastanawiają się nad nabyciem praw do wyprodukowania ekranizacji serii Mass Effect. W chwili obecnej jest jednak tylko i wyłącznie wstępne zainteresowanie.

R.U.S.E.

Przedstawiciel koncernu Ubisoft, wydawcy gry strategicznej R.U.S.E. (PC, X360, PS3), oświadczył na łamach oficjalnego forum, że produkcja nad którą pracuje studio Eugen Systems (mające w dorobku Act of War: Direct Action), nie zostanie wyposażona w narzędzia edycyjne. Produkcja nie zaoferuje zatem wsparcia dla modyfikacji. Premiera gry odbędzie się dopiero w 2010-11 roku fiskalnym, którego początek przypada na 1 kwietnia 2010 roku, a koniec na 31 marca 2011 roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Vancouver 2010

Lock On: Flaming Cliffs 2.0

Silent Hunter 5: Battle of the Atlantic

NieR Gestalt

Resident Evil 5: Gold Edition

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Gran Turismo 5 - Toyota FT-86 Concept

Star Trek Online - Unia Kardasjańska

Tiger Woods PGA Tour Online

Star Trek Online - statek klasy Vigilant

Gramy w Darksiders - Wojna Gramy!

Przegląd tygodnia - W afekcie masy video magazyn

Superstars V8 Next Challenge

Risk: Factions - #1

Risk: Factions - #2

gry