Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Hearts of Iron III: Semper Fi (PC)

Hearts of Iron III: Semper Fi PC

Pierwszy niesamodzielny dodatek strategii wojennej Hearts of Iron III wyprodukowanej przez firmę Paradox Interactive. Rozszerzenie oddaje w ręce graczy większą kontrolę nad aspektami wojennymi i politycznymi ich krajów.

To jest dodatek do gry Hearts of Iron III.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS | wojenne | multiplayer | strategiczne wojenne | dwudziestolecie międzywojenne

PC Windows
Okładka Hearts of Iron III: Semper Fi (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6czerwca2010

26listopada2010

pudełko PL

Semper Fi do pierwszy dodatek do wyprodukowanej przez Paradox Interactive strategii wojennej Hearts of Iron III. Umożliwia graczom większą kontrolę nad aspektami wojennymi i politycznymi sterowanych przez nich nacji. Dzięki wprowadzeniu dodatkowych opcji dodatek powinien także zadowolić maniaków historycznego realizmu. Rozszerzenie wymaga posiadania podstawowej wersji gry.

Semper Fi wprowadza nowe, ustalane przez samego gracza warunki zwycięstwa, które jednocześnie są ukryte przed naszymi oponentami, co wzbogaca grę o dodatkowy element niepewności. Wydatnie rozbudowany został system stosunków ze sprzymierzeńcami, dzięki czemu będziemy mogli m.in. przekonać ich do zaatakowania konkretnego celu, podzielić się z nimi naszymi odkryciami technologicznymi lub poprosić o przysłanie posiłków. Aspekty takie jak negocjowanie traktatów czy dbanie o stosunki dyplomatyczne z krajami sprzymierzonymi były w czasach II wojny światowej wyjątkowo istotne i Semper Fi pozwala graczom na własnej skórze się o tym przekonać.

Znacznemu usprawnieniu uległa też sztuczna inteligencja, która teraz bardziej zaciekle broni swoich terytoriów oraz lepiej zarządza własną marynarką. Ponadto, komputer jest teraz w stanie zaplanować i przeprowadzić wieloetapową inwazję. Wszystko to uzupełnia zestaw kilkuset wydarzeń historycznych, które dodają grze realizmu, bez jednoczesnego krępowania swobody poczynań gracza.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-32  

Ocena gry 7.8 / 10 na podstawie 136 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 6.4 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Hearts of Iron III: Semper Fi

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Hearts of Iron III: Semper Fi

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows 2000/XP/Vista/7

Paradox szykuje dwa nowe tytuły na silniku Hearts of Iron II
Paradox szykuje dwa nowe tytuły na silniku Hearts of Iron II

wiadomość15 września 2010

Szwedzi z Paradox Interactive od pewnego czasu mają w zwyczaju nagradzać najlepsze zespoły moderskie oferując im szanse opracowania komercyjnych produkcji. Do grupy takich projektów już wkrótce dołączą korzystające z silnika Hearts of Iron II gry Iron Cross oraz Darkest Hour.

Paradox Interactive odnosi sukcesy dzięki dystrybucji cyfrowej

wiadomość16 kwietnia 2010

W 2009 roku Paradox Interactive, firma znana przede wszystkim fanom wymagających strategii (Hearts of Iron, Europa Universalis), sprzedała więcej pecetowych gier niż kiedykolwiek. Tak przynajmniej twierdzi prezes przedsiębiorstwa, Fredrik Wester, który w wywiadzie dla Gamesindustry.biz powiedział, że sukces kryje się w dystrybucji elektronicznej.