Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 września 2016, 11:32

autor: Adrian Werner

Vulture Island – premiera nowej platformówki autorów wspaniałego Traps n' Gemstones

Do dystrybucji w serwisach App Store i Google Play trafiła gra Vulture Island, czyli kolejna potężna dwuwymiarowa platformówka od autorów przebojowego Traps n' Gemstones - ludzi ze studia Donut Games.

Większość dorobku studia Donut Games stanowią fajne, ale małe gierki. Kilka lat temu zespół postanowił spróbować czegoś bardziej ambitnego i rezultatem tego było wyśmienite Traps n' Gemstones, które pozostaje jedną z absolutnie najlepszych mobilnych platformówek. Potem autorzy wrócili do mini-projektów, ale okazuje się, że po cichu pracowali także nad nowym dużym tytułem w postaci Vulture Island, czyli kolejną potężną dwuwymiarową platformówką. Teraz trafiła ona do sprzedaży.

Fabuła opowiada o czwórce dzieci. Najsprytniejszy z nich – chłopiec imieniem Benjamin konstruuje maszynę latającą i zabiera swoich przyjaciół – Alexa, Paulę i Stellę – w podróż dookoła świata. W trakcie lotu dochodzi do awarii i bohaterowie zmuszeni zostają do skorzystania ze spadochronów. Lądują w morzu i z trudem dopływają do brzegu tajemniczej wyspy. Tam Alex, Paul i Stella odkrywają, że gdzieś po drodze zgubili Benjamina.

Gra jest klasycznie zrealizowaną dwuwymiarową platformówką. Podczas zabawy pędzimy więc przez duże mapy w prawą stronę ekranu, unikamy zagrożeń i eliminujemy wrogów. Zbieramy również złote monety, które służą potem do kupowania coraz lepszego uzbrojenia oraz przydatnych przedmiotów. Sterowanie jest wyśmienicie dopracowane, co ma kluczowe znaczenie, gdyż Vulture Island wymusza dużą precyzję skoków. Do tego kampania została bardzo fajnie zrealizowana. Lokacje cechuje bardzo duża różnorodność i każda z nich oferuje odmienne typy wyzwań.

Świat eksplorujemy na odrębnej mapie, ukazującej wyspę z lotu ptaka. Ten element przypomina niemal przygodową grę akcji. Każdy z bohaterów ma inne możliwe ścieżki wędrówki, a po drodze wpadamy do sklepików, rozmawiamy z postaciami niezależnymi i podejmujemy się wykonania różnych zadań. Z poziomu tej mapy decydujemy potem, na który platformówkowy poziom się przenieść.

Vulture Island ukazało się w wersjach na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Na obu kosztuje 15 złotych. 

Vulture Island w App Store

Vulture Island w Google Play

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Vulture Island

Vulture Island