Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCANDiOS
Okładka Football Manager Touch 2017 (AND)

Football Manager Touch 2017

Uproszczona wersja kolejnej edycji najpopularniejszego menadżera piłkarskiego firmy Sports Interactive, stanowiąca produkcję pośrednią między pełnoprawną częścią cyklu Football Manager 2017, a jego mobilną edycją Football Manager Mobile 2017.

Sportowe | piłka nożna | manager piłkarski | funkcje cross-platform

Okładka Football Manager Touch 2017 (AND)

data premiery gry:

4lis2016

PC iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Football Manager Touch 2017 to kolejna odsłona piłkarskiej serii Football Manager od studia Sports Interactive. Gra dostępna jest zarówno na PC, jak i urządzeniach mobilnych z systemami Android lub iOS.

Mechanika

W Football Manager Touch 2017 w wersji na PC, AND i iOS wcielamy się w menadżera jednego z ponad 2,5 tysięcy klubów piłkarskich, starając się zapewnić naszej drużynie sukces sportowy oraz finansowy w ramach ponad 100 różnych lig. Gra podąża śladami Football Manager Touch 2016, oferując znacznie szybszą rozgrywkę niż w głównych odsłonach cyklu, lecz zarazem bardziej rozbudowaną niż w Football Manager Mobile 2017. Stąd też brak wielu elementów związanych z biznesowym aspektem rozgrywki, co pozwala graczom skupić się na zarządzaniu zawodnikami oraz opracowywaniu taktyki. Nowa opcja natychmiastowego obliczenia wyniku spotkania dodatkowo przyśpiesza rozgrywkę, a funkcja Prozone ułatwia analizowanie występu naszych podopiecznych.

Oprócz tego pojawił się ekran społecznościowy, dzięki któremu zapoznajemy się z opiniami mediów oraz fanów. Nie zabrakło też opcji Create-A-Team, umożliwiającej stworzenie własnych zawodników oraz klubów.

Tryby gry

Jedną z ważniejszych nowości w Football Manager Touch 2017 na platformę PC, AND i iOS jest umożliwienie gry z innymi graczami. Oprócz trybu Fantasy Draft (wprowadzonego w Football Manager 2016), pozwalającego na stworzenie wymarzonej drużyny i wystawienie jej przeciwko zespołom innych osób lub sterowanym przez sztuczną inteligencję, gra doczekała się dwóch opcji sieciowych. W Online Versus stajemy do bezpośredniej konfrontacji za pośrednictwem Internetu, podczas gdy Online Career umożliwia rozegranie ligi wspólnie ze znajomymi. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by ograniczyć się do samotnej rozgrywki.

Kwestie techniczne

W porównaniu z poprzednią odsłoną podserii Touch, Football Manager Touch 2017 na platformę PC, AND i iOS oferuje poprawioną trójwymiarową grafikę, oczywiście dostosowaną pod możliwości tabletów. Warto wspomnieć o opcji przechowywania plików zapisu w chmurze, dzięki czemu rozgrywkę rozpoczętą na komputerze możemy kontynuować na urządzeniu mobilnym. Warunkiem jest posiadanie wersji gry przypisanej do naszego konta na platformie Steam.

Minirecenzja Football Manager Touch 2017 – król piłkarskich menadżerów

PLUSY:
  1. licencjonowana produkcja, oferująca dostęp do wielu lig i zawodników;
  2. rozbudowany i dopieszczony gameplay;
  3. dopracowany meczowy silnik graficzny;
  4. jakość, jakość i jeszcze raz jakość…
MINUSY:
  1. za którą niestety trzeba sporo zapłacić, zwłaszcza jak na realia gier mobilnych;
  2. trochę zbyt mało ważnych nowinek.

Seria Football Manager jest obecnie wyznacznikiem tego, jak powinny wyglądać menadżery piłkarskie. Cykl od jakiegoś czasu pojawia się także na urządzeniach mobilnych, a Football Manager Touch 2017 jest jego kolejną odsłoną. Czy gra ma jednak szansę zainteresować fanów spędzających godziny przed monitorami komputerów?

Nie ma co ukrywać, że ma i jeżeli chodzi o konkurencje na smartfonach i tabletach, to tytuł studia Sports Interactive właściwie jest samodzielnym graczem, któremu cała reszta nie dorasta nawet do pięt. Znana z poprzedniej odsłony formuła nie uległa drastycznym zmianom, ale pojawiło się kilka nowości, które uczyniły i tak już znakomity projekt jeszcze lepszym.

Największe zmiany dotyczą meczowego silnika graficznego, dzięki któremu spotkania doczekały się rozmaitych niuansów – zawodnicy są lepiej animowani, piłka zachowuje się bardziej realistycznie, a całość, zwłaszcza jak na menadżera, prezentuje się naprawdę dobrze i zmagania sportowców ogląda się z wielką przyjemnością.

Rozgrywka jest praktycznie taka sama jak w Football Manager Touch 2016. Gra zapewnia niesamowitą liczbę opcji, jest bardzo rozbudowana, no i oczywiście oferuje dostęp do licencjonowanych lig i zawodników. Co prawda deweloperom przydarzyły się pewne drobne błędy, np. system potrafi źle ocenić przydatność zawodnika po zmianie jego pozycji na ekranie taktycznym. Są to jednak drobnostki, które nie mają wpływu na ogólny odbiór produkcji.

Football Manager Touch 2017 to obecnie najlepszy i najbardziej dopracowany menadżer piłkarski, jaki można znaleźć na urządzeniach mobilnych. Jeżeli muszę już wymienić jakieś wady, to na siłę można się przyczepić do zbytniego podobieństwa do poprzedniej odsłony oraz wysokiej ceny. Za jakość trzeba jednak płacić.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Gry podobne do Football Manager Touch 2017

Klasyfikacja PEGI Football Manager Touch 2017

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Football Manager 2017 z wersją demonstracyjną
Football Manager 2017 z wersją demonstracyjną

wiadomość6 grudnia 2016

Na platformie Steam zamieszczono demonstracyjną wersję menadżera piłkarskiego Football Manager 2017. Demo pozwala poprowadzić wybraną drużynę przez sześć miesięcy wirtualnych rozgrywek – po tym czasie możemy zakupić pełną wersję i kontynuować zabawę. Oferta dotyczy również Football Manager Touch 2017 – mniej rozbudowanego wariantu podstawowej wersji.

RunGunJumpGun, Yankai's Triangle, F1 2016 i inne najlepsze mobilne gry listopada
RunGunJumpGun, Yankai's Triangle, F1 2016 i inne najlepsze mobilne gry listopada

wiadomość5 grudnia 2016

Omawiamy najlepsze gry mobilne listopada. Wśród polecanych pozycji znalazły się Super Cat Bros., Kathy Rain, Football Manager Touch 2017, F1 2016, RunGunJumpGun, SteamWorld Heist, Yankai's Triangle oraz Mercenaries Saga 2.

Football Manager Touch 2017 wbiegło na murawy App Store, Google Play i Steam
Football Manager Touch 2017 wbiegło na murawy App Store, Google Play i Steam

wiadomość6 listopada 2016

Doczekaliśmy się premiery Football Manager Touch 2017, czyli pobocznej odsłony najpopularniejszego menadżera piłkarskiego. Gra trafiła na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android oraz na pecety.

Football Manager 2017 i Football Manager Touch 2017 ukażą się 4 listopada
Football Manager 2017 i Football Manager Touch 2017 ukażą się 4 listopada

wiadomość17 sierpnia 2016

Fani piłkarskich menadżerów mogą zaznaczyć w kalendarzach dzień 4 listopada. Firma Sega ogłosiła bowiem, że wtedy do sprzedaży trafi Football Manager 2017, czyli tegoroczna odsłona najpopularniejszej serii tego typu. Ponadto w tym samym terminie ukaże się uproszczona mobilna odsłona marki, zatytułowana Football Manager Touch 2017.

PC
iOS
AND