Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 6 listopada 2016, 13:38

Football Manager Touch 2017 wbiegło na murawy App Store, Google Play i Steam

Doczekaliśmy się premiery Football Manager Touch 2017, czyli pobocznej odsłony najpopularniejszego menadżera piłkarskiego. Gra trafiła na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android oraz na pecety.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wczoraj na pecetach zadebiutowała gra Football Manager 2017. Równolegle z nią do sprzedaży na urządzenia mobilne i PC trafiła odsłona poboczna marki zatytułowana Football Manager Touch 2017.

Sytuacja z całą serią i jej różnymi odsłonami jest obecnie trochę zagmatwana. Z jednej strony mamy szalenie rozbudowane Football Manager 2017, w które możemy zagrać tylko na PC, a na drugim końcu tego spektrum znajduje się mocno uproszczone Football Manager Mobile 2017, mające ukazać się w drugiej połowie listopada. Natomiast Football Manager Touch 2017 to produkcja znajdująca się gdzieś pośrodku tych ekstremów, oferując szybszą rozgrywkę niż Football Manager, ale znacznie większy poziom skomplikowania niż Football Manager Mobile.

Football Manager Touch 2017 tradycyjnie jest sportowym menadżerem, w którym obejmujemy kontrolę nad klubem piłkarskim i naszym zadaniem jest poprowadzenie go do zwycięstw na boisku oraz sukcesów finansowych. Autorzy uzyskali oficjalne licencje, co pozwoliło im zaoferować ponad 130 lig z całego świata. Podczas zabawy gracz musi werbować zawodników, zarządzać transferami, ustalać treningi i taktyki na mecze oraz sprawnie bilansować budżet drużyny.

Gra oferuje sporo ulepszeń w porównaniu z zeszłoroczną odsłoną. Poprawiono silnik 3D oraz moduły sztucznej inteligencji wykorzystywane podczas meczów. Natomiast osoby, które nie mają ochoty oglądać na żywo rozgrywki otrzymały opcję natychmiastowego obliczenia wyniku spotkania. Solidny lifting przeszła skrzynka odbiorcza, na którą dostajemy informacje od członków sztabu oraz porad asystentów. Dodano także ekran społeczności zawierający opinie oraz spekulacje fanów i mediów.

Football Manager Touch 2017 ukazało się na urządzenia z systemami iOS i Android oraz na pecety. W przypadku wydania mobilnego potrzebny jest mocno sprzęt i duży ekran. Gra nie zadziała na przykład na żadnym iPhone i wymaga iPada.

Football Manager Touch 2017 w App Store (86 PLN)

Football Manager Touch 2017 w Google Play (97 PLN)

Football Manager Touch 2017 w Steam (129 PLN)