Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2016, 17:34

autor: Góral

Diablo III - szczegóły na temat nekromanty

Wiemy już, że w przyszłym roku w grze Diablo III pojawi się kolejna klasa postaci - nekromanta. Studio Blizzard Entertainment postanowiło wyjawić nieco więcej szczegółów związanych z nowym bohaterem.

Wczoraj firma Blizzard Entertainment oficjalnie zapowiedziała DLC Przebudzenie Nekromantów, w ramach którego w Diablo III pojawi się tytułowa klasa postaci. Na oficjalnej stronie produkcji zamieszczono artykuł, w którym zdradzono kolejne szczegóły na ten temat. Przede wszystkim wyjaśniono, że nie będzie to ta sama klasa postaci, z którą mieliśmy do czynienia w drugiej odsłonie serii, choć oczywiście będzie mieć z nią wiele wspólnego, ale na wszystkie umiejętności znane z dwójki nie ma co liczyć. Potwierdzono za to, że doczekamy się takich skilli jak Wybuch Zwłok, Kościana Włócznia, Wyssanie krwi, Napływ krwi i Ożywienie szkieletów.

Wyjaśniono także kim są nekromanci i czym różnią się od szamanów. Pisząc w skrócie, to postacie władające magią, której moc pochodzi ze śmierci. Rozgrywka nimi ma być „bardziej kontrolowana” niż w przypadku drugiej z wymienionych klas oraz oczywiście mroczniejsza. Poza tym potwierdzono, że nekromanci otrzymają własne przedmioty legendarne, w tym kosę.

Dodatek Przebudzenie Nekromantów ukaże się w 2017 roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i PC-tach. Oprócz nowej klasy postaci otrzymamy zwierzaka, dwa dodatkowe miejsca na postacie, dwie zakładki skrytki (tylko na PC), ramkę portretu, proporzec, sztandar i symbol na sztandarze. DLC wymagać ma do działania wersji Ultimate Evil Edition (konsole) lub „podstawki” z dodatkiem Reaper of Souls (PC).

Diablo III - szczegóły na temat nekromanty - ilustracja #2

Dodatkowo deweloper wyjawił, że w 2017 roku zadebiutuje Zbrojownia. Będzie to specjalna funkcja pozwalająca przechowywać i zarządzać maksymalnie pięcioma pełnymi konfiguracji postaci. Zapiszemy w niej m.in. przedmioty, umiejętności oraz legendarne klejnoty.