Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2016, 13:44

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Call of Duty: Infinite Warfare - czy pójdzie na moim sprzęcie?

W kolejnym artykule z cyklu "Czy pójdzie na moim sprzęcie?" poruszamy temat PC-towej wersji gry Call of Duty: Infinite Warfare - najnowszej i jednej z najbardziej kontrowersyjnych odsłon uznanego cyklu strzelanek.

Call of Duty: Infinite Warfare zadebiutowało w ostatni piątek na konsolach PlayStation 4, Xbox One i PC-tach. Przed premierą na produkcję wylała się fala hejtu. Wielu osobom nie spodobał się bowiem kierunek rozwoju serii, która coraz bardziej pogrąża się w futurystycznych klimatach. Ostatecznie projekt okazał się porządnym kawałkiem kodu, z udaną kampanią fabularną i dobrym trybem zombie. Najwięcej mieszanych uczuć wzbudza multiplayer, który dla wielu fanów jest gorszy niż w poprzednich odsłonach. Mimo wszystko studio Infinity Ward dało radę, przynajmniej jeżeli chodzi o wersję konsolową. Na Steamie nie brakuje bowiem opinii niezadowolonych osób. Oczywiście spora część z nich wypowiada się negatywnie o Call of Duty: Infinite Warfare ze względu na realia science fiction, ale nietrudno znaleźć też zarzuty związane z kwestiami technicznymi. Mowa o częstym, samodzielnym wyłączaniu się gry, słabej wydajności, zacinaniu się i nie tylko. Z drugiej strony dużo graczy chwali optymalizację, więc jesteśmy ciekawi, jak produkcja działa w Waszym przypadku? Prosimy więc o zamieszczanie w komentarzach informacji o:

  • konfiguracji Waszego PC-ta (procesor, karta grafiki, RAM i system operacyjny),
  • rozdzielczości w jakiej gracie,
  • średniej liczbie klatek animacji, jaką uzyskujecie w trakcie rozgrywki (na Steamie w ustawieniach znajdziecie opcję „Licznik FPS w grze”, którą wystarczy włączyć).
Call of Duty: Infinite Warfare - czy pójdzie na moim sprzęcie? - ilustracja #1

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel Core i3-3225 3.30GHz lub analogiczny od AMD
  • Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7850 z 2 GB pamięci i kompatybilna z DirectX 11
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Twardy dysk: 70 GB wolnego miejsca
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub nowszy
Call of Duty: Infinite Warfare - czy pójdzie na moim sprzęcie? - ilustracja #3

Akcja Call of Duty: Infinite Warfare ma miejsce w przyszłości. Ludzkość podzieliła się na dwa obozy – United Nations Space Alliance oraz Settlement Defense Front. W pierwszym przypadku są to połączone siły poszczególnych krajów świata, które wspólnie dążą do podbicia Układu Słonecznego. W drugim mamy do czynienia z groźnym ugrupowaniem sprzeciwiającym się międzynarodowej współpracy. Gracze biorą udział w przygodach kapitana Reyesa, który wraz z załogą statku Retribution musi stawić czoła przeważającym siłom SDF. Oprócz kampanii fabularnej w produkcji znajduje się także tryb multiplayer oraz kooperacyjne Zombies in Spaceland, pozwalające walczyć z nieumarłymi w tytułowym parku rozrywki Spaceland.