Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2016, 15:58

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (31 października - 6 listopada 2016 r.)

W tym tygodniu na polskim rynku działo się sporo. Zapowiedziano obiecującego RTS-a Iron Harvest i mobilną grę pięściarską Real Boxing: Manny Pacquiao. Obejrzeliśmy także obszerny materiał video z pierwszoosobowego horroru Hollow, Agony trafiło na Kickstartera, a firma Cenega poinformowała o zamiarze wydania taniej serii Polskie Symulatory.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w dobiegającym końca tygodniu.

Iron Harvest. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (31 października - 6 listopada 2016 r.) - wiadomość - 2016-11-07
Iron Harvest.

Zapowiedzi

Iron Harvest - gra z uniwersum 1920+ oficjalnie zapowiedziana

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (31 października - 6 listopada 2016 r.) - ilustracja #2

Polski artysta Jakub Różalski oraz niemieckie studio KING Art zapowiedzieli projekt Iron Harvest. Będzie to RTS w stylu serii Company of Heroes i Men of War z akcją osadzoną w uniwersum 1920+. Świat ten prezentuje alternatywną wersję historii, w której podczas I wojny światowej walczono za pomocą mechów. Po zakończeniu konfliktu maszyny te stały się częścią codziennego życia na Ziemi.

Produkcja ukaże się w 2018 roku na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz PC-tach.

Real Boxing: Manny Pacquiao

Polskie studio Vivid Games zapowiedziało mobilną grę pięściarską Real Boxing: Manny Pacquiao. Tytułowy filipiński bokser będzie oczywiście jedną z grywalnych postaci dostępnych w tej produkcji. Autorzy obiecują rozbudowany tryb dla pojedynczego gracza, jak również opcję multiplayer.

Projekt zmierza na urządzenia z systemami iOS i Android, a jego premiera ma nastąpić w drugim kwartale przyszłego roku.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (31 października - 6 listopada 2016 r.) - ilustracja #3

Pozostałe wieści

Polskie Symulatory nową serią wydawniczą firmy Cenega

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (31 października - 6 listopada 2016 r.) - ilustracja #4

Firma Cenega zapowiedziała nową serię wydawniczą, nazwaną Polskie Symulatory. Otworzą ją cztery tytuły, który trafią do sprzedaży 11 listopada:

  1. Demolka i budowa 2017 (ang. Demolish & Build Company 2017),
  2. Wielkie statki Bałtyku 2017 (ang. Ships 2017),
  3. Wielkie maszyny 2017 (ang. Giant Machines 2017),
  4. Roboty i drony 2017 (ang. Robot Squad Simulator 2017).

Wszystkie produkcje wchodzące w skład serii sprzedawane będą w cenie 49,99 złotych i otrzymają lokalizację kinową (napisy).

Zapis rozgrywki z horroru Hollow

Gdyńskie studio Forever Entertainment opublikowało obszerny zapis rozgrywki z wczesnej wersji projektu Hollow, czyli utrzymanej w klimacie horroru pierwszoosobowej gry akcji. Materiał trwa dwadzieścia minut i daje całkiem niezłe pojęcie o kierunku, w którym zmierza ta produkcja.

Przypomnijmy, że Hollow powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Premiera ma nastąpić w przyszłym roku.

Agony na Kickstarterze

Polskie studio Madmind uruchomiło w serwisie Kickstarter zbiórkę na grę Agony, czyli survival horror, w którym wcielimy się w nieszczęśnika próbującego znaleźć sposób na ucieczkę z piekła. Autorzy potrzebują 66666 dolarów kanadyjskich na dokończenie produkcji. Nie powinni mieć większych problemów ze zgromadzeniem tej kwoty, gdyż w chwili pisania tej wiadomości licznik na stronie pokazuje już prawie 38 tys. dolarów kanadyjskich, a do końca akcji pozostały jeszcze 34 dni.

Produkcja zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4, a premiera nastąpi w maju przyszłego roku.

CD Projekt RED zabezpiecza się przed wrogim przejęciem

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (31 października - 6 listopada 2016 r.) - ilustracja #5

W piątek pojawiły się ciekawe doniesienia związane z firmą CD Projekt RED. Opublikowano bowiem projekty uchwał pomagających ochronić ją przed wrogim przejęciem. Mają one zostać przegłosowane podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy, które odbędzie się 29 listopada w Warszawie.

Spółka proponuje ograniczenie w wykonywaniu prawa głosu akcjonariuszom, którzy przekroczą próg 20%. Miałoby ono zostać zniesione w sytuacji, gdyby zainteresowany przekroczył 50-procentowy udział. Zarząd CD Projekt RED wyjaśnił, że projekt ten powstał z myślą o ochronie interesów wszystkich akcjonariuszy w przypadku pojawienia się inwestora, chcącego przejąć spółkę.

Ciekawe linki

  1. Premiera Call of Duty: Infinite Warfare
  2. Alice VR od dziś w sprzedaży. Zobacz zwiastun premierowy
  3. Premiera Dragon Ball: Xenoverse 2
  4. Premiera gry World of Final Fantasy