Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2016, 09:12

autor: Adrian Werner

Premiera Call of Duty: Infinite Warfare

Do sprzedaży trafiła gra Call of Duty: Infinite Warfare, czyli jedna z najważniejszych premier tego roku. Pierwsze recenzje są pozytywne i według nich produkcja stanowi udane połączenie klasycznych rozwiązań oraz nowych elementów. W przypadku wydania pecetowego trzeba jednak trzymać się z daleka od wersji dostępnej w Windows Store.

Ostatnie tygodnie to okres prawdziwego wysypu dużych premier. Dzisiaj dołączyła do nich gra Call of Duty: Infinite Warfare, czyli najnowsza odsłona najpopularniejszego obecnie cyklu pierwszoosobowych strzelanek. Produkcja trafiła na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Dystrybutorem w naszym kraju jest firma CDP.pl. Produkcja posiada pełną polską wersję językową na wszystkich platformach sprzętowych. W opracowaniu dubbingu udział wzięli tacy aktorzy jak Marcin Dorociński, Łukasz Simlat, Olga Bołądź czy Jarosław Boberek. Ponadto jednej z postaci głosu użyczył Mirosław Hermaszewski.

Ostatni duży FPS tego roku trafił do sprzedaży. - Premiera Call of Duty: Infinite Warfare - wiadomość - 2016-11-07
Ostatni duży FPS tego roku trafił do sprzedaży.

W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje i w większości są one bardzo pozytywne. Chwalone są zwłaszcza świeże realia, nowe elementy rozgrywki, obszerna zawartość oraz ciekawa fabuła. Krytyka koncentruje się głównie na zbyt małych zmianach w multiplayerze, w tym zwłaszcza braku możliwości pokierowania statkami kosmicznymi.

 1. Impulse Gamer – 5/5
 2. Venturebeat – 93/100
 3. Game Informer – 9/10
 4. COGconnected – 86/100
 5. NZGamer – 8.5/10
 6. Polygon – 8.5/10
 7. Attack Of The Fanboy – 4/5
 8. Gamespot – 8/10
 9. Destructoid – 7/10

Niestety, w przypadku wersji pecetowej przygotowano dosyć paskudną pułapkę dla osób, które zakupią Call of Duty: Infinite Warfare poprzez serwis Windows Store. Okazuje się, że ta wersja nie pozwoli na rozgrywki multiplayer z użytkownikami bawiącymi się przez Steam. Co ciekawe, decyzję o takim ograniczeniu podjęło same Activision, a firma Microsoft nie miała z nią nic wspólnego. Nie jest to też produkcja korzystająca z programu Xbox Play Anywhere, więc nie zagramy również z posiadaczami Xboksa One. Tym samym osoby, które nabędą grę przez Windows Store będą mogły rywalizować tylko w swoim gronie. Biorąc pod uwagę małą popularność tej usługi, najpewniej szybko pojawią się problemy z pustymi serwerami. Dlatego radzimy kupić Call of Duty: Infinite Warfare w wersji pudełkowej lub w takiej formie cyfrowej, która zapewni Wam klucz na Steam.

Przypomnijmy, że jest to kolejna futurystyczna odsłona marki. Seria weszła na ten szlak dzięki Call of Duty: Black Ops II, w którym mogliśmy bawić się wieloma gadżetami w przyszłości. Jeszcze dalej poszło Call of Duty: Advanced Warfare, pozwalając nam na korzystanie z egzoszkieletów, a Call of Duty: Black Ops III oferowało już czysty cyberpunk. Call of Duty: Infinite Warfare kontynuuje tę trajektorię rozwoju cyklu, przenosząc nas kilkaset lat naprzód i ukazując wojnę rozgrywaną w całym Układzie Słonecznym. Dla osób tęskniących ze przeszłością przygotowano jednak osadzony w latach 80. ubiegłego wieku tryb kooperacyjny, w którym walczymy o przetrwanie na terenie opanowanego przez zombiaki lunaparku.

Warto na koniec wspomnieć, że poza standardowym wydaniem gry dostępna jest także specjalna edycja nazwana Call of Duty: Infinite Warfare – Legacy Edition (około 220 zł na PC i 320 zł na konsolach), która oferuje w zestawie Call of Duty: Modern Warfare Remastered, czyli odświeżoną wersję kultowego Call of Duty 4: Modern Warfare z 2007 roku. Od pewnego czasu krążą plotki, że w przyszłości remaster będziemy mogli nabyć samodzielnie, ale na razie te doniesienia nie zostały oficjalnie potwierdzone.

 1. Oficjalna strona serii
 2. Call of Duty: Infinite Warfare – kompendium wiedzy
TWOIM ZDANIEM

Który z dużych FPSów ma Twoim zdaniem najlepszą kampanię tego roku?

Battlefield 1
59,9%
Call of Duty: Infinite Warfare
20,9%
Titanfall 2
19,2%
Zobacz inne ankiety