Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2016, 21:09

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Darkest Dungeon - milion sprzedanych egzemplarzy i duża popularność gry w Polsce

Studio Red Hook poinformowało, że gra RPG Darkest Dungeon rozeszła się w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy. Do grona krajów, w których tytuł cieszy się największą popularnością, zalicza się Polska.

19 stycznia bieżącego roku na Steamie zadebiutowała pełna wersja gry Darkest Dungeon – jednej z ciekawszych produkcji z gatunku RPG, jakie ukazały się w ostatnich latach. Tytuł doczekał się we wrześniu wersji na konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita, dzięki czemu dziś ekipa Red Hook Studios mogła się pochwalić, że projekt rozszedł się w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy. O ile wynik sam w sobie nie jest strasznie zaskakujący, w końcu niejedna gra niezależna przekroczyła magiczną barierę miliona kopii, tak lista dziesięciu krajów, w których tytuł cieszy się największą popularnością jest bardzo interesująca. Okazało się bowiem, że najwięcej egzemplarzy rozeszło się w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Rosji, Kanadzie, Francji, Wielkiej Brytanii, Australii, Szwecji, Korei oraz… Polsce.

Darkest Dungeon - milion sprzedanych egzemplarzy i duża popularność gry w Polsce - ilustracja #1

Przy okazji podzielono się też kilkoma innymi faktami. 94% sprzedanych egzemplarzy pochodzi ze Steama, a około 50 tysięcy sztuk rozeszło się na konsolach. Co ciekawe, podobna liczba kopii została sprzedana w ciągu pierwszych 24 godzin po debiucie gry w Steam Early Access.

Deweloperzy poinformowali także, że wersja mobilna cały czas jest w planach, a dodatkowo twórcy mają nadzieję wypuścić Darkest Dungeon na „innych konsolach i handheldach”. Najpierw jednak doczekamy się dodatku The Crimson Court, zaplanowanego na początek 2017 roku.

Ponadto firma zapewniła, że w przyszłości stworzy kolejną produkcję, choć jej deweloping jeszcze się nie rozpoczął. Możemy być jednak pewni, że ekipa Red Hook Studios jeszcze nas czymś zaskoczy.

PC-towe Darkest Dungeon kupicie obecnie za około 30 zł, więc z pewnością warto się grą zainteresować, jeżeli nie zrobiliście tego do tej pory.

Polacy pokochali Darkest Dungeon. - Darkest Dungeon - milion sprzedanych egzemplarzy i duża popularność gry w Polsce - wiadomość - 2016-11-03
Polacy pokochali Darkest Dungeon.
Oto jak kształtowała się sprzedaż Darkest Dungeon od momentu premiery w Steam Early Access. - Darkest Dungeon - milion sprzedanych egzemplarzy i duża popularność gry w Polsce - wiadomość - 2016-11-03
Oto jak kształtowała się sprzedaż Darkest Dungeon od momentu premiery w Steam Early Access.