Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2016, 13:00

autor: Krzysztof "Movis" Sobiepan

Darkest Dungeon - DLC The Crimson Court na początku 2017 roku

Red Hook Studios enigmatycznie zapowiedziało The Crimson Court, pierwszy dodatek do klimatycznego RPG-a Darkest Dungeon. Jedno jest pewne – na początku 2017 roku poleje się krew.

Darkest Dungeon w skrócie:

Producent/wydawca: Red Hook Studios;

Gatunek: turowe cRPG typu dungeon crawler, kładące nacisk na psychikę bohaterów;

Premiera: PC (19 stycznia 2016 r.), PS4 i PSV (27 września 2016 r.);

Inne: projekt sfinansowany na Kickstarterze, ponad rok we Wczesnym Dostępie Steam.

„Krew! Musze mieć Krew!” – takim komentarzem została opatrzona oficjalna zapowiedź pierwszego dodatku do Darkest Dungeon. Premierę The Crimson Court przewiduje się na początek 2017 roku, trudno jest jednak o pewne informacje na temat zawartości debiutanckiego DLC. Serwis PC Gamer dowiedział się od autorów o nowej klasie postaci. Biorąc pod uwagę wszechobecną w materiale promocyjnym posokę, prawdopodobnie gracze będą mogli zaciągnąć do swojej drużyny wampira. Dodatkowo możemy się spodziewać przeciwników oraz przedmiotów związanych tematycznie z krwią (na myśl przychodzą gigantyczne komary i krwawe wino).

Karmazynowy Dwór pełen jest groteski. - Darkest Dungeon - nowe DLC The Crimson Court na początku 2017 roku - wiadomość - 2016-10-04
Karmazynowy Dwór pełen jest groteski.

Darkest Dungeon jest docenioną zarówno przez fanów, jak i krytyków grą, starającą się uchwycić mroczny gotycki klimat i zapewnić jednocześnie zabawę na długie godziny. Oferuje rozgrywkę o wysokim poziomie trudności; jej sednem jest kompletowanie odpowiedniej drużyny i wysyłanie jej na kolejne wyprawy do lochów. W ciemnych korytarzach można realizować zlecone misje, zdobywać nowy ekwipunek oraz wykopywać cenne artefakty. Przygody zasilają mieszek złotem, a bohaterów – punktami doświadczenia. Oba te zasoby umożliwiają wzmocnienie postaci nowymi umiejętnościami i rozbudowę bazy wypadowej – zapadłego miasteczka Hamlet. Każdy członek grupy jest jednak tylko człowiekiem, wrażliwym na wszelkiego rodzaju traumy i załamania psychiczne. Niektórzy mogą bać się widoku krwi lub wszechobecnej ciemności, inni zaś wpadać podczas walki w berserkerski szał. Sprawia to, że losy drużyny bardzo często wiszą na włosku.

Już podczas kampanii na Kickstarterze Darkest Dungeon zachwycał graczy zarówno swoją rysowaną oprawą graficzną, przywodzącą na myśl ilustracje z zakazanych ksiąg, jak i klimatycznym, komentującym wydarzenia narratorem. Tytuł, zebrawszy w serwisie ponad 313 tysięcy dolarów, pojawił się na Steamie w usłudze Wczesnego Dostępu na początku 2015 roku. Przez kolejne miesiące deweloperzy dopracowywali produkcję, by wypuścić ostateczną jej wersję rok później – 19 stycznia 2016 roku. Nie zakończyli jednak prac, ciągle oferując kolejne łatki na przestrzeni ostatnich miesięcy. Zapowiedziane DLC jest więc kolejnym krokiem w długiej sadze doprowadzania produktu do perfekcji.