Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2016, 11:55

autor: Arantasar

Darkest Dungeon – najnowsza aktualizacja dodaje losowe wydarzenia w mieście

Dziś ukaże się kolejna aktualizacja gry Darkest Dungeon. Łatka zatytułowana Everything Burns wprowadza między innymi losowe wydarzenia w mieście Hamlet, oferuje także szereg usprawnień dotyczących sterowania i zarządzania drużyną. Jest to ostatni patch związany z wprowadzeniem funkcjonalności przewidzianych w ramach kampanii na Kickstarterze.

Aktualizacja Everything Burns wprowadza do gry losowe wydarzenia w mieście. - Darkest Dungeon – najnowsza aktualizacja dodaje losowe wydarzenia w mieście - wiadomość - 2016-05-19
Aktualizacja Everything Burns wprowadza do gry losowe wydarzenia w mieście.

W przeciągu najbliższych godzin na wszystkich platformach dystrybucji cyfrowej (GOG, Steam i Mac App Store) ukaże się kolejna aktualizacja gry Darkest Dungeon. Przede wszystkim poprawka zatytułowana Everything Burns wprowadza losowe wydarzenia w mieście Hamlet (Town Events). Od tej pory za każdym razem, gdy wrócimy z podziemi, będziemy mogli zastać na powierzchni wyjątkową sytuację, w pewnej mierze zależną od tego, jakie zadanie udało nam się wykonać. Może to być np. Dzień Wszystkich Świętych, w którego trakcie usługi w opactwie będą darmowe. Twórcy zaimplementowali ponad czterdzieści różnych takich wydarzeń i podkreślają, że osada Hamlet nie jest już tak bezpiecznym miejscem, jak kiedyś. Częstotliwość występowania zdarzeń losowych może być regulowana w menu gry, jednak w trybie NG+ są one obligatoryjne. Jest to ostatnia z funkcjonalności zrealizowana w ramach celów osiągniętych podczas zbiórki pieniędzy w serwisie Kickstarter.

Oprócz tego aktualizacja wprowadza drobne zmiany w mechanice oraz szereg usprawnień dotyczących sterowania i zarządzania drużyną. Pojawił się między innymi przycisk przywracający domyślne ustawienie grupy, a opcję automatycznego zebrania wszystkich dostępnych przedmiotów przypisano do spacji.

Teraz deweloperzy skupią się na wyprodukowaniu fizycznych przedmiotów zapowiadanych jeszcze w trakcie kickstarterowej kampanii. Chodzi między innymi o specjalną dioramę (rodzaj obrazu w głębokim obramowaniu) inspirowaną tytułem czy artbooka. Przypomnijmy, że w połowie lata na rynek powinno trafić także wydanie gry na konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita. Z kolei niedawno ukazała się edycja przeznaczona na systemy operacyjne z rodziny Linux.

Darkest Dungeon to wymagająca turowa gra RPG utrzymana w stylistyce dark fantasy. Rozgrywka sprowadza się do eksploracji wypełnionych pułapkami i potworami podziemi. Oryginalnym rozwiązaniem twórców jest specjalny system odpowiadający za stan psychiczny bohaterów. Tytuł został sfinansowany w ramach kampanii w serwisie Kickstarter (uzbierano wówczas ponad 300 tysięcy dolarów, czyli ok. 1,2 miliona złotych), a następnie funkcjonował we Wczesnym Dostępie Steam.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Darkest Dungeon

Darkest Dungeon