Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2016, 16:03

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Tyranny - system walki, reputacji i wytwarzania czarów na nowym materiale wideo

Studio Obsidian Entertainment opowiedziało na nowym materiale wideo o mechanice rozgrywki w Tyranny. Poznaliśmy m.in. szczegóły związane z systemem walki, reputacji, rozwoju postaci i nie tylko. Premiera produkcji odbędzie się 10 listopada bieżącego roku.

Studio Obsidian Entertainment opublikowało kolejny dziennik dewelopera dotyczący Tyranny. Tym razem omówiono mechanikę rozgrywki. Jak zapewne dobrze wiecie, nowa produkcja specjalistów od gier RPG pozwoli pokierować drużyną bohaterów, którym będziemy wydawać komendy podczas walki, zatrzymując na chwilę czas. Możliwe jednak będzie także kontrolowanie tylko jednej postaci, podczas gdy resztą ekipy zajmie się sztuczna inteligencja. Dzięki towarzyszom będziemy wykonywać potężne ataki w ramach systemu „companion combo”. Pokazano go na prostym przykładzie – silny wojownik uderzył w ziemię, co spowodowało wzbicie się wrogów w powietrze, gdzie wykończył ich łucznik, posyłając kilka strzał. Rola kolegów z zespołu nie będzie się jednak ograniczać tylko do walki, gdyż umożliwią oni także lepsze poznanie świata i poszczególnych frakcji.

Poza tym deweloperzy poruszyli wątek zaklęć, które w Tyranny będzie można wytwarzać samemu poprzez łączenie rozmaitych elementów odkrywanych w trakcie przygody. Opowiedziano również o rozwoju postaci. Zamiast klasycznego levelowania bohaterów, w tym przypadku będziemy wpływać na ich zdolności, używając konkretnych umiejętności i narzędzi. Np. jeżeli wyposażymy wojownika w miecz jednoręczny i będziemy go często wykorzystywać, to z czasem zacznie on sobie radzić z nim coraz lepiej, np. zadając większe obrażenia. Dodatkowo na herosów wpływać ma także reputacja, pozwalająca odblokowywać nowe zdolności, w zależności od tego, jaki stosunek emocjonalny wywołujemy u przedstawicieli danej frakcji.

Tyranny - system walki, reputacji i wytwarzania czarów na nowym materiale wideo - ilustracja #2

Jak to wszystko sprawdza się w rzeczywistości, przekonacie się już za kilka dni. Tyranny ukaże się bowiem 10 listopada na komputerach osobistych. Tytuł dostępny będzie w polskiej wersji językowej.