Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCANDiOS
Okładka Kathy Rain (PC)

Kathy Rain

Oldskulowa, detektywistyczna przygodówka point-and-click, będąca debiutem szwedzkiego studia Clifftop Games. Akcja gry Kathy Rain przenosi nas do połowy lat 90.; wcielamy się w tytułową dziewczynę, której pasją są muzyka rockowa, motocykle oraz zabawa w detektywa.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne | 2D | lata 90. | Xbox Game Pass

Okładka Kathy Rain (PC)

data premiery gry:

5maj2016

PC

22lis2016

AND

23lis2016

iOS

Kathy Rain to oldskulowa przygodówka z interfejsem point-n-click. Projekt opracowało szwedzkie studio Clifftop Games, dla którego była to debiutancka produkcja.

Fabuła

Gra przenosi nas do roku 1995. Wcielamy się w tytułową Kathy Rain, czyli młodą kobietę mającą trzy wielkie pasje - muzykę rockową, motocykle oraz zabawę w detektywa. Na początku kampanii powraca ona po raz pierwszy od wielu lat do rodzinnego miasteczka, zmuszona do tego poprzez wieść o śmierci jej dziadka. Szybko zaczyna podejrzewać, że zgon staruszka nie był wywołany przyczynami naturalnymi. Aby odkryć prawdę rozpoczyna własne śledztwo, w którym pomaga jej przyjaciółka Elleen.

Większość akcji toczy się w miasteczku Conwell Springs oraz jego okolicach. Podczas dochodzenia gracze odkrywają, że dziadek bohaterki nie był jedyną osobą, jaka zmarła w tajemniczych okolicznościach. Wśród ofiar znalazł się m.in. także obłąkany malarz, który sam odebrał sobie życie. Co gorsza, okaże się, że nienaturalnie wysoki odsetek mieszkańców popada w szaleństwo.

Mechanika

Kathy Rain jest klasyczną przygodówką z interfejsem point-n-click. Podczas zabawy zajmujemy się więc typowo detektywistyczną robotą – eksplorujemy lokacje, szukamy wskazówek, prowadzimy rozmowy oraz rozwiązujemy zagadki. Nie ma za to tutaj żadnych sekwencji zręcznościowych.

Ambicją autorów było opracowanie gry, która będzie wierna rozwiązaniom, jakie były powszechne w tym gatunku dwadzieścia lat temu. Dlatego grafika wykonana została w rozdzielczości 320x240, a poziom trudności jest bardzo wysoki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Kathy Rain

12+

Kathy Rain za darmo i informacje o grze byłych pracowników Blizzarda - wieści
Kathy Rain za darmo i informacje o grze byłych pracowników Blizzarda - wieści

wiadomość7 maja 2019

Dziś piszemy o przygodówce Kathy Rain, którą dziś można zdobyć za darmo na Steamie, oraz debiutanckiej produkcji niezależnego studia Bonfire, założonego przez Roba Pardo. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

RunGunJumpGun, Yankai's Triangle, F1 2016 i inne najlepsze mobilne gry listopada
RunGunJumpGun, Yankai's Triangle, F1 2016 i inne najlepsze mobilne gry listopada

wiadomość5 grudnia 2016

Omawiamy najlepsze gry mobilne listopada. Wśród polecanych pozycji znalazły się Super Cat Bros., Kathy Rain, Football Manager Touch 2017, F1 2016, RunGunJumpGun, SteamWorld Heist, Yankai's Triangle oraz Mercenaries Saga 2.

Kathy Rain - oldskulowa przygodówka doczekała się wersji mobilnej
Kathy Rain - oldskulowa przygodówka doczekała się wersji mobilnej

wiadomość24 listopada 2016

Do dystrybucji w usługach App Store i Google Play trafiła gra Kathy Rain, czyli konwersja wyśmienitej pecetowej przygodówki studia Clifftop Games.

Kathy Rain - oldskulowa przygodówka zadebiutuje w pierwszym kwartale 2016 r.
Kathy Rain - oldskulowa przygodówka zadebiutuje w pierwszym kwartale 2016 r.

wiadomość9 sierpnia 2015

Podczas targów gamescom zaprezentowano oldskulową detektywistyczną przygodówkę Kathy Rain. Produkcja zmierza tylko na pecety i zadebiutuje na początku przyszłego roku.

PC
iOS
AND