Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSAND
Okładka Kathy Rain (PC)
OkładkaKathy Rain (PC)

Kathy Rain

Oldskulowa, detektywistyczna przygodówka point-and-click, będąca debiutem szwedzkiego studia Clifftop Games. Akcja gry Kathy Rain przenosi nas do połowy lat 90.; wcielamy się w tytułową dziewczynę, której pasją są muzyka rockowa, motocykle oraz zabawa w detektywa.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne | 2D | lata 90.

Kathy Rain to oldskulowa przygodówka z interfejsem point-n-click. Projekt opracowało szwedzkie studio Clifftop Games, dla którego była to debiutancka produkcja.

Fabuła

Gra przenosi nas do roku 1995. Wcielamy się w tytułową Kathy Rain, czyli młodą kobietę mającą trzy wielkie pasje - muzykę rockową, motocykle oraz zabawę w detektywa. Na początku kampanii powraca ona po raz pierwszy od wielu lat do rodzinnego miasteczka, zmuszona do tego poprzez wieść o śmierci jej dziadka. Szybko zaczyna podejrzewać, że zgon staruszka nie był wywołany przyczynami naturalnymi. Aby odkryć prawdę rozpoczyna własne śledztwo, w którym pomaga jej przyjaciółka Elleen.

Większość akcji toczy się w miasteczku Conwell Springs oraz jego okolicach. Podczas dochodzenia gracze odkrywają, że dziadek bohaterki nie był jedyną osobą, jaka zmarła w tajemniczych okolicznościach. Wśród ofiar znalazł się m.in. także obłąkany malarz, który sam odebrał sobie życie. Co gorsza, okaże się, że nienaturalnie wysoki odsetek mieszkańców popada w szaleństwo.

Mechanika

Kathy Rain jest klasyczną przygodówką z interfejsem point-n-click. Podczas zabawy zajmujemy się więc typowo detektywistyczną robotą – eksplorujemy lokacje, szukamy wskazówek, prowadzimy rozmowy oraz rozwiązujemy zagadki. Nie ma za to tutaj żadnych sekwencji zręcznościowych.

Ambicją autorów było opracowanie gry, która będzie wierna rozwiązaniom, jakie były powszechne w tym gatunku dwadzieścia lat temu. Dlatego grafika wykonana została w rozdzielczości 320x240, a poziom trudności jest bardzo wysoki.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 77 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Kathy Rain: 12+

PC
iOS
AND