Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 24 listopada 2016, 14:14

Kathy Rain - oldskulowa przygodówka doczekała się wersji mobilnej

Do dystrybucji w usługach App Store i Google Play trafiła gra Kathy Rain, czyli konwersja wyśmienitej pecetowej przygodówki studia Clifftop Games.

Mamy dobre wieści dla fanów oldskulowych przygodówek. Doczekaliśmy się wreszcie mobilnej wersji gry Kathy Rain, czyli jednego z najlepszych przedstawicieli tego gatunku, jakich dostarczył nam ten rok.

Akcja gry toczy się w latach 90. ubiegłego wieku. Wcielamy się w tytułową Kathy Rain, która po zakończeniu studiów na wydziale dziennikarstwa powraca w rodzinne strony na pogrzeb swojego dziadka. Na miejscu okazuje się, że jego śmierć była mocno tajemnicza i dziewczyna postanawia odkryć o niej prawdę. Gra kładzie duży nacisk na fabułę. Poza wątkiem detektywistycznym, scenariusz sporo uwagi poświęca przeszłości bohaterki, historii miasteczka oraz losom jej mieszkańców, którzy z niewiadomych przyczyn masowo popadają w szaleństwo.

Mechanika rozgrywki podąża typowymi dla oldskulowych przygodówek torami. Podczas zabawy zajmujemy się więc głównie eksplorowaniem lokacji, prowadzeniem rozmów, gromadzeniem przedmiotów i rozwiązywaniem zagadek. Trudność łamigłówek jest średnia, ale są one całkiem pomysłowe i zapewniają sporo satysfakcji.

Pod względem oprawy autorzy postawili na stylistykę retro. Grafika pełna jest dużych pikseli, tak aby przypominała stare pecetowe przygodówki z pierwszej połowy lat 90. ubiegłego wieku. Na scenariusz składają się ponad cztery tysiące linii dialogowych i wszystkie one zostały zagrane przez profesjonalnych autorów.

Produkcja zadebiutowała w maju na pecetach, gdzie została ciepło przyjęta. Chwalono ciekawą fabułę, intrygujące postaci oraz sprytnie zaprojektowane zagadki. Krytyka ograniczała się głównie do dosyć krótkiej kampanii, którą doświadczeni fani przygodówek przejdą w kilka godzin.

Mobilne Kathy Rain dostępne jest na urządzenia z systemami iOS i Android. Na obu platformach gra kosztuje ok. 24 złote i jest produkcją premium, a więc pozbawioną mikropłatności.

Kathy Rain w App Store

Kathy Rain w Google Play