Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2016, 14:57

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Ubisoft odpowiada na zarzuty w sprawie Assassin's Creed: The Ezio Collection

Kilka dni temu sieć obiegł materiał wideo opublikowany w serwisie Polygon, wytykający błędy Assassin's Creed: The Ezio Collection, a właściwie to zremasterowanego Assassin's Creed II. Firma Ubisoft postanowiła zabrać głos w sprawie.

Przed kilkoma dniami pisaliśmy o porównaniu graficznym gry Assassin's Creed II z konsoli Xbox 360 i jej nowej wersji z Xboksa One wchodzącej w skład Assassin's Creed: The Ezio Collection. Okazało się, że Ubisoft nie do końca się postarał i przygotowany remaster pod pewnymi względami wypada gorzej niż oryginał. Wydawca postanowił zabrać głos w sprawie, nawiązując przede wszystkim do dziwacznych modeli postaci (przykład poniżej). Francuski gigant stwierdził, że błąd ten pojawia się tylko w pierwszej sekwencji, a NPC jest generowany losowo, więc wielu z graczy nigdy się na niego nie natknie. Poza tym firma jest zadowolona z odbioru składanki, gdyż ponoć otrzymała bardzo wiele pochwał ze strony fanów.

Zdeformowane postacie mogą się pojawić tylko w zremasterowanym Assassin's Creed II w pierwszej sekwencji. - Ubisoft odpowiada na zarzuty w sprawie Assassin's Creed: The Ezio Collection - wiadomość - 2016-11-24
Zdeformowane postacie mogą się pojawić tylko w zremasterowanym Assassin's Creed II w pierwszej sekwencji.
Assassin's Creed: The Ezio Collection w skrócie:
  • zestaw trzech zremasterowanych gier - Assassin's Creed II, Assassin's Creed: Brotherhood oraz Assassin's Creed: Revelations;
  • dostępny od 15 listopada na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4;
  • średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 72 punkty.

Ponadto jeden z youtuberów poruszył temat przyśpieszonej animacji wspinaczki, którą również pokazano na materiale Polygonu. Okazało się, że podobny błąd występował też w oryginale, a w Assassin's Creed: The Ezio Collection nie mamy z nim cały czas do czynienia. Koniec końców wychodzi na to, że amerykański serwis po prostu pokazał grę z najgorszej strony, choć trzeba przyznać, że i Ubisoft nie jest bez winy, skoro nie wyeliminował do tej pory tego buga, nie wspominając o zabawnym NPC-u.

Tak czy siak, grze do ideału daleko, co zresztą mówią nam jej recenzje. IGN wystawił kolekcji 6/10, PlayStation LifeStyle 7/10, Trusted Reviews 3,5/5, Hardcore Gamer 4/5 i tyle samo Attack of the Fanboy. Jak widać projekt budzi mieszane uczucia, ale jeżeli nie graliście w Assassin's Creed II, Assassin's Creed: Brotherhood oraz Assassin's Creed: Revelations, to i tak warto rozważyć zakup.